Władze chcą od Shkreliego płyt Wu-Tang Clanu i Wayne’a


2017.12.04

opublikował:

Władze chcą od Shkreliego płyt Wu-Tang Clanu i Wayne’a

foto: mat. pras.

W sierpniu Martin Shrkreli, znienawidzony przez Amerykanów właściciel firmy farmaceutycznej, człowiek odpowiedzialny za gigantyczny wzrost cen daraprimu, leku na toksoplazmozę stosowanego także m.in. przez chorych na AIDS, został skazany za oszustwa finansowe. Biznesmenowi grozi nawet 20 lat więzienia.

Dokładna decyzja dotycząca długości odsiadki ma zapaść na początku 2018. Być może jednak Shkreli uniknie więzienia, ponieważ prokuratura zaproponowała, by przekształcić karę z pozbawienia wolności w karę finansową w wysokości 7,4 mln dolarów. Prokuratura sugeruje, by w razie niewypłacalności Shkreliego zabezpieczyć posiadane przez przez niego aktywa, w tym jedyny egzemplarz albumu „Once Upon A Time in Shaolin” oraz „Tha Carter V” Lil Wayne’a. Shkreli kupił wydawnictwo Wu-Tang Clanu w 2015 roku płacąc za nie dwa miliony dolarów. We wrześniu biznesmen wystawił płyty na aukcję w serwisie eBay. Najwyższa oferta opiewała na milion dolarów, ale nie wiadomo, czy do transakcji w ogóle doszło, ponieważ kupujący nigdy się nie ujawnił, a pracownicy eBaya odmawiają komentarza w sprawie tej aukcji.

Jeśli wierzyć Shkreliemu, jest on również posiadaczem niewydanej dotychczas przez Cash Money płyty Lil Wayne’a „Tha Carter V”. Wayne sądzi się o ten materiał z Birdmanem i jego wytwórnią, tymczasem Shkreli sugeruje, że kupił go w zeszłym roku. W maju biznesmen publikował fragmenty utworów pochodzących rzekomo z tego krążka. Prawnik Shkreliego twierdzi, że rząd nie władze nie mogą używać aktywów Shkreliego jako waluty zastępczej. Trudno dziwić się jego stanowisku, posiadane przez jego klienta przedmioty z czasem zyskają na wartości. Póki co nie wiadomo, jak zakończy się ta sprawa.

Polecane

Share This