Władze Manchesteru krytykują Eminema za tekst o zamachu na koncercie Ariany Grande


2020.01.18

opublikował:

Władze Manchesteru krytykują Eminema za tekst o zamachu na koncercie Ariany Grande

fot. Jeremy Deputat

Premierze każdej płyty Eminema towarzyszą kontrowersje. W przypadku wydanej wczoraj z zaskoczenia „Music To Be Murdered By” nie jest inaczej. W kawałku „Unaccommodating” raper nawiązuje do zamachu terrorystycznego, do którego doszło w Manchesterze tuż po zakończeniu koncertu Ariany Grande. „I’m contemplating yelling „Bombs away” on the game / Like I’m outside of an Ariana Grande concert waiting” – nawija Slim, po czym następuje odgłos eksplozji.

Czy Eminem posunął się za daleko? Jego słowa nie spodobały się nie tylko fanom Ariany Grande, ale także burmistrzowi Manchesteru. W przesłanym BBC oświadczeniu Andy Burnham napisał: – To niepotrzebnie krzywdzące i pozbawione szacunku wobec rodzin i wszystkich poszkodowanych.

Przypomnijmy, że w maju 2017 w Manchester Arenie chwilę po zakończeniu koncertu Ariany doszło do zamachu terrorystycznego, w wyniku którego zginęły 22 osoby, a kolejnych kilkadziesiąt odniosło obrażenia. Wokalistka przerwała wówczas trasę po Europie, odwołując m.in. koncerty w Polsce.

 

Polecane

Share This