Wokalista AC/DC będzie miał audycję w BBC


2012.08.27

opublikował:

Wokalista AC/DC będzie miał audycję w BBC

Od 30 sierpnia przez sześć kolejnych tygodni na antenie BBC Radio 2 wokalista AC/DC będzie prezentował piosenki i wykonawców, którzy towarzyszyli mu w jego drodze osobistej i artystycznej. Poza klasycznymi kompozycjami Led Zeppelin, Queen czy ZZ Top, możemy się też spodziewać nagrań kilku mniej znanych wykonawców jak np. The Sensational Alex Harvey Band, Nashville Teens czy Paul Butterfield Blues Band.

– Moja pamięć jest okropna, ale jest jedna rzecz, dzięki której zapamiętałem pewne fakty: samochody. Gdy ktoś cię zapyta, z jaką dziewczyną chodziłeś w wieku 19 lat, nie potrafiłbyś odpowiedzieć. Wiesz jednak, że wtedy miałeś Mini Coopera. Gdy zaczynały się czasy rock and rolla, samochody zyskiwały na popularności. Pamiętam Ike`a Turnera [muzyk, były mąż Tiny Turner – red.] zakochanego w swoim Rocket 88. W młodości pragnęło się samochodu, bo dawał on wolność. Fury i muzyka to rzeczy, które postanowiłem w pewnym momencie ze sobą łączyć – powiedział Johnson w rozmowie z „Sunday Sun”.

„Rockers And Rollers”, program wokalisty AC/DC oparty na jego książce o tym samym tytule, ruszy 30 sierpnia o godz. 23 polskiego czasu na antenie BBC Radio 2.

Polecane

Share This