Wokalista Slipknot atakuje lidera Maroon 5 za stawianie rapu wyżej od rocka


2018.12.05

opublikował:

Wokalista Slipknot atakuje lidera Maroon 5 za stawianie rapu wyżej od rocka

fot. Artur Rawicz / Show the Show

W niedawnym wywiadzie dla Variety Adam Levine stwierdził, że rock jest w beznadziejnej kondycji i siłą napędową dzisiejszej muzyki jest rap. Wokalista Maroon 5 przyznał, że jego zespół zawsze inspirował się muzyką opartą na rytmie – rapem i r&b.

Nie ma muzyki rockowej. Nie wiem, gdzie ona jest. Jeśli gdziekolwiek istnieje, to nikt nie zaprosił mnie na tę imprezę. Wszystkie innowacyjne i niesamowite rzeczy dziejące się w muzyce, wywodzą się z hip-hopu, który jest lepszy niż cokolwiek innego. Hip-hop jest dziwny, awangardowy, niedoskonały i prawdziwy – właśnie dlatego ludzie go uwielbiają – powiedział Levine.

Znany obrońca rockowych wartości, wokalista Slipknot i Stone Sour Corey Taylor nie mógł pozostawić tej wypowiedzi bez komentarza. Kiedy jeden z fanów wysłał mu na Twitterze słowa Levine’a, Corey odniósł się do nich nawiązując do tytułu singla Maroon 5 „Moves Like Jagger” oraz faktu, iż wokalista grupy był jurorem w amerykańskim The Voice.

To, że twierdzisz, że „ruszasz się jak Jagger”, nie oznacza, że zbliżasz się do poziomu Jaggera. Powiedzcie temu palantowi, żeby wracał do pie*rzonego The Voice – napisał Corey.

Polecane

Share This