Wokalistka Wolf Alice o Mansonie: Kiedy przestaniemy akceptował mizoginistów ze względu na ich sukces?


2021.02.08

opublikował:

Wokalistka Wolf Alice o Mansonie: Kiedy przestaniemy akceptował mizoginistów ze względu na ich sukces?

Foto: P. Tarasewicz / CGM.PL

Marilyn Manson wpadł ostatnio w bardzo poważne tarapaty. Wszystko za sprawą oskarżeń wysuwanych przez jego byłe partnerki, współpracowników czy dawnych kolegów. Burza zaczęła się po tym jak na początku lutego była dziewczyna Mansona, aktorka Evan Rachel Wood, ujawniła, że była maltretowana przez muzyka. Lawina ruszyła i po niej kolejne cztery kobiety odważyły się opowiedzieć o swoich przejściach z artystą. Była stylistka artysty, Bailey Love, opowiedziała o tym jak muzyk trzymał broń przy jej skroni i zanosił się ze śmiechu. Jenna Jamenson, gwiazda filmów dla dorosłych lat 90, miała romans z Marilynem Mansonem, ale ujawniła, że rozstała się z nim po tym, jak wyznał jej, że fantazjuje, żeby spalić ją żywcem.

Nasz związek był dziwny. Nie chodziliśmy ze sobą długo. Zerwałam z nim po tym, jak nonszalancko powiedział mi, że fantazjował o tym, by spalić mnie żywcem. Jeśli chodzi o sprawy łóżkowe, lubił mnie gryźć i to było niepokojące – wspomina Jameson.

W związku z oskarżeniami wytwórnia Loma Vista zerwała kontrakt z Marilynem Mansonem. Na podobny krok zdecydowali się producenci dwóch seriali i nie zobaczymy go w obsadzie „Amerykańskich bogów” oraz „Creepshow”. Marilyn Manson stracił także managera – Tony Ciulla przekazał, że zrywa współpracę z artystą ze skutkiem natychmiastowym. Panowie działali razem przez 25 lat.

SPRAWDŹ TAKŻE: Kolejne oskarżenia Evan Rachel Wood wobec Mansona. Według niej muzyk jest antysemitą i malował swastyki na jej nocnym stoliku

Teraz kolejna kobieta oskarżyła Marilyna Mansona. Ellie Rowsell z Wolf Alice powiedziała, że muzyk bez jej zgody filmował to co ma pod sukienką. W poście zamieszczonym na Twitterze Rowsell zapewniła o swojej solidarności z poszkodowanymi przez Mansona kobietami i opowiedziała o pewnym incydencie, do którego doszło kilka lat temu podczas jednego z festiwali. Grał tam zespół Marilyna Mansona oraz Wolf Alice. Rowsell spotkała się z Mansonem na backstage’u, Manson prawił bardzo dużo komplementów, a jego zaczęło wzbudzać podejrzenia Ellie Rowsell. Chwilę później doznała szoku – Manson nagrywał to, co ma pod sukienką kamerką GoPro.

Spotkaliśmy się kilka lat temu na backstage’u festiwalu. Zasypywał nas komplementami i zaczął robić się napastliwy. Jego zachowanie wydało mi się mocno podejrzane. Byłam zszokowana, kiedy zobaczyłam, że nagrywa to co mam pod sukienką kamerą GoPro – wyznała Ellie Rowsell.

Wokalistka uważa, że nie ma wytłumaczenia dla jego zachowania. Co gorsza, od managera Mansona usłyszała, że „on ciągle robi takie rzeczy”. Skoro ciągle robi takie rzeczy, to dlaczego jest ciągle zapraszany na festiwale – zastanawiała się kobieta.

Kiedy przestaniemy akceptował mizoginistów ze względu na ich sukces? Kobiety muszą czuć się bezpiecznie w tym zdominowanym przez mężczyzn świecie, jakim jest przemysł muzyczny – dodała w kolejnym Tweecie.

OBSERWUJ NAS NA FACEBOOKU

Polecane

Share This