Woodkid już we wtorek we Wrocławiu


2014.06.08

opublikował:

Woodkid już we wtorek we Wrocławiu

Woodkid pojawi się w stolicy Dolnego Śląska w ramach Wroclove Fest. Artysta gościł już w Polsce już trzy razy. Jego koncerty to wciągające spektakle, pełne barokowego przepychu, który tworzą użyte przez artystę instrumenty dęte, fortepian, bębny i smyczki, a także jego gładki i głęboki głos. We Wrocławiu pojawi się po raz pierwszy i to przy wyjątkowej okazji, bo w ramach Święta Wrocławia – Wroclove. Koncert odbędzie się 10 czerwca w Hali Orbita.

Oglądając teledyski do „Blue Jeans” Lany Del Rey, „Teenage Dream” Katy Perry, czy „Take Care” Drake’a oraz Rihanny prawdopodobnie nie mieliście pojęcia, że stoi za nimi francuski reżyser polskiego pochodzenia – Yoann Lemoine, znany pod pseudonimem Woodkid. Jako muzyk zadebiutował w marcu 2011 roku utworem „Iron”, do którego sam stworzył klip. Teledysk ten doczekał się prawie 26 milionów wyświetleń w serwisie YouTube, zaś piosenka została wybrana motywem przewodnim trailera gry „Assasin’s Creed: Revelations” oraz pojawiła się w zapowiedzi filmu „Hitchcock”. Tekstem utworu zainspirował się również dom mody Dior, dając swojej kolekcji nazwę „A Soldier On My Own”.

Ponad rok po wydaniu debiutanckiej EP-ki, ukazała się kolejna pt. „Run Boy Run”, przynosząca następny hit, do którego później powstał zapadający w pamięć teledysk. Wreszcie w marcu 2013 roku do sprzedaży trafił pierwszy album Woodkida, „The Golden Age”, inspirowany w dużej mierze dzieciństwem spędzonym w Polsce oraz komunizmem. Sam artysta o albumie mówi, że historia, którą opowiada, to proces przejścia od dzieciństwa do dorosłości, zmiany, jakie zachodzą w ciele i w duszy.

{sklep-cgm}

Na potrzeby teledysków stworzył również postać, która dorasta wraz z kolejnymi utworami. „The Golden Age” znalazła się w czołówce zestawień najważniejszych albumów 2013 roku.

Bilety będą dostępne w serwisie eBilet.pl:

Miejsca stojące (płyta): 

70 zł – do 30.04, 85 zł – do 9.06, 100 zł – w dniu koncertu

Miejsca siedzące (II strefa):

90 zł – do 30.04, 105 zł – do 9.06, 120 zł –w dniu koncertu

Miejsca siedzące (I strefa):

110 zł – do 30.04, 125 zł – do 9.06, 140 zł –w dniu koncertu

Polecane

Share This