Woodkid z zachwycającym klipem do „In Your Likeness”

Woodkid udostępnił klip do nowego singla promującego najnowszy album „S16”.


2020.10.25

opublikował:

Woodkid z zachwycającym klipem do „In Your Likeness”

Teledysk powstał do utworu „In Your Likeness”. Jak mówi Woodkid:

– „In Your Likeness” to bardzo szczera ballada, w której przyznaję się do własnych słabości. Chodzi o chęć bycia zrozumianym jako osoba, którą pociągają nieustannie pewne formy nostalgii.

Najnowszy album WoodkidaS16” był nagrywany w Abbey Road Studios w Londynie oraz w innych miastach: Berlinie, Paryżu, Los Angeles i Islandii. Chór Suginami Junior Chorus z Tokio zapewnił odpowiednie otwarcie dla jednego szczególnego pasażu. Nazwa płyty nawiązuje do chemicznego symbolu i liczby atomowej siarki. „S16” kwestionuje samą materię: czym są nasze komórki? Z czego są stworzone nasze serca? Gdzie leży granica między rzeczywistością a fikcją? Siarka jest w rzeczy samej niezbędnym elementem dla żyjących stworzeń, ale może też bardzo łatwo zapłonąć. Jak żarliwe cierpienie podsycane muzyką, które można następnie uspokoić uczuciem dotyku kogoś bliskiego.

S16” to następca debiutanckiego „The Golden Age” z 2013, które sprzedało się w nakładzie niemal miliona egzemplarzy i było nominowane do dwóch nagród Grammy. Od czasu premiery krążka, Woodkid nawiązał współpracę z Nicolasem Ghesquiérem z Louis Vuitton, The New York City Ballet, Jonasem Cuaronem, skomponował też oryginalną ścieżkę dźwiękową do „Desierto”. Kolekcja Dior Homme jesień-zima 2013, „A Soldier on My Own”, była zainspirowana oraz zilustrowana utworem „Iron”, a tekst posłużył za nazwę kolekcji. W 2019 roku w serialu NetflixaThe Umbrella Academy” można było usłyszeć inny utwór z „The Golden Age” – „Run Boy Run” nie tylko pojawiło się w kluczowej scenie, ale i posłużyło za tytuł całego odcinka.

S16” dostępne w serwisach cyfrowych oraz formatach fizycznych, w tym LP oraz limitowanym kolorowym 2LP i CD.

Źródło: Universal Music / YouTube

Tagi


Polecane

Share This