Wrześniowa trasa Blueneck w Polsce


2010.08.19

opublikował:

Wrześniowa trasa Blueneck w Polsce

Terminy koncertów:

02.09 Gdynia, Ucho, ul. Św. Piotra 2

03.09 Poznań, Pod Minogą, ul. Nowowiejskiego 8

04.09 Kraków, Re, ul. Św. Krzyża 4

05.09 Katowice, Old Timers Garage, ul. Gen. Jankego 132

„Ludzie, którzy lubią zatracić się i zapomnieć o całym świecie podczas słuchania muzyki, polubią nasz zespół” – mówi wokalista Blueneck Duncan Attwood, podsumowując potężny, epicki charakter twórczości swojej grupy w jednym zdaniu. Muzyki, która wydawać się może ścieżka dźwiękową do najlepszego filmu, którego jeszcze wciąż nie widziałeś/aś.

Przez dziesięć lat kariery, styl muzyczny Blueneck ewoluował przekraczając prostą definicję „post-rocka” i oferując znacznie więcej. Najnowsza płyta zespołu „Fallen Host” wydana przez Perfect Storm zabiera słuchacza w strefę intensywnego piękna i mocy. Singlowa piosenka „Lilitu” (zobacz klip – http://vimeo.com/7849084), stanowi idealne

wejście w doświadczenie twórczości Brytyjczyków nęcąc melodią i jednocześnie bijąc hipnotycznym nastrojem i grą skrzypiec. „To jeden z bardziej bezpośrednich utworów na płycie, wciągający w świat niestabilnych emocji i poruszających duszę rytmów” – wyjaśnia Attwood.

Niewiarygodne, że tak bogata muzyka z „Fallen Host” została nagrana bez pełnej orkiestry i oddziału sesyjnych muzyków. Krążek stworzył kwartet Attwood (wokal, gitara, fortepian), Ben Green (gitara), Ben Paget (bas) i Johnny Horswell (perkusja), którzy grają razem od 2000 roku zafascynowani twórczością Mogwai, Godspeed! You Black Emperor, Sigur Rós, Radiohead (zwłaszcza z czasów „Kid A” i „Amnesiac”), Cult Of Luna i Björk, chociaż Attwood powołuje się również na pośrednie wpływy Arcade Fire, Pavement, Wilco i Smashing Pumpkins.

Płyta „Fallen Host” została wybrana plytą tygodnia portalu post-rock.pl. „Nie ukrywam, że swoim porywająco pięknym debiutem muzycy z Blueneck wyśrubowali oczekiwania na bardzo wysoki poziom i byłem pełen obaw, czy uda się im po raz drugi stworzyć coś na miarę Scars of The Midwest. Lecz trzy lata później – w 2009 roku – po raz kolejny zatraciłem się w muzyce Blueneck” – czytamy tam w recenzji albumu, której pełny tekst możemy przeczytać pod adresem: http://post-rock-pl.blogs…allen-host.html

Więcej na stronach: www.blueneck.com i http://www.myspace.com/blueneck.

Polecane

Share This