Wyclef Jean apeluje o pomoc


2010.01.15

opublikował:

Wyclef Jean apeluje o pomoc

Szacuje się, że zginęło tam ok 50 tysięcy ludzi. Sama katastrofa zaś dotknęła około 3 mln osób, wiele ludzi nie ma dachu nad głową, stracili bliskich i środki do życia. Jednoczy się z nimi cały świat. W sposób szczególny jednoczy się z nimi także Wyclef Jean – muzyk wystąpił z apelem o wsparcie i pomoc poszkodowanym – gdyż jest to jego ojczyzna.

– Haiti doświadczyło dziś katastrofy naturalnej na niespotykaną dotąd skalę – oświadczył Jean. – Moja ojczyzna jest doszczętnie zrujnowana – dodał.

Jean zaapelował do ludzi na całym świecie, by wpłacali pieniądze, dzięki którym będzie można pomóc ofiarom trzęsienia ziemi. W tym celu założył specjalny fundusz, na który można wpłacać pieniądze na rzecz ofiar trzęsienia ziemi.

Wbrew pozorom to nie USA, a Haiti jest prawdziwą ojczyzną muzyka. Jego rodzina wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych, do Nowego Jorku, w 1981 roku. Jednak nie przeszkodziło mu to w osiąganiu sukcesów. Wraz z grupą The Fugees oraz solo sprzedał ponad 30 mln ezgemplarzy albumów, otrzymał również statuetkę Grammy.

Polecane

Share This