Wygraj bilety na koncert 50 Centa


2010.04.01

opublikował:

Wygraj bilety na koncert 50 Centa

Aby mieć szansę na wygranie biletów na wtorkowy koncert 50 Centa należy odpowiedzieć na pytanie: Ile razy i w ilu miastach 50 Cent wystąpił w Polsce? Na Wasze odpowiedzi czekamy do soboty, do godziny 20.00 pod adresem konkursy@cgm.pl (w tytule wiadomości należy wpisać „50 CENT”). Nazwiska zwycięzców poznacie 4 kwietnia.

Autor przebojów: In Da Club, Candy Shop, P.I.M.P w kwietniu w Warszawie

cgm on Facebook

50 Cent nowojorski raper, obok Jay-Z i Eminema uważany jest za największą gwiazdę hip-hopu wszech czasów. Ma na swoim koncie 5 albumów, które sprzedały się w łącznym nakładzie ponad 40 milionów kopii. Był czternastokrotnie nominowany do nagrody Grammy, której jest również laureatem, ma na swoim koncie 7 nagród magazynu Billboard, trzy MOBO i dwie MTV Video Music Awards. Odkrywcą jego talentu jest Eminem, dla którego 50 Cent nagrał swoje najsłynniejsze płyty Get Rich or Die Tryin’ i The Massacre.

Jego prawdziwe nazwisko to Curtis James Jackson III, urodził się na nowojorskim Queens. Jak większość swoich rówieśników, był młodocianym gangsterem, handlującym narkotykami. Zadebiutował w 2000 roku albumem Power Of The Dollar. Krążek przeszedł bez większego echa, zaś 50 Cent w kwietniu tego roku został ciężko ranny w trakcie gangsterskich porachunków. Otrzymał dziewięć kul, po których do dziś ma charakterystyczną wadę wymowy i uszkodzoną żuchwę.

Po rozstaniu z wytwórnią Columbia, powołuje do życia G-Unit i spotyka Eminema, który dostrzega jego talent i autentyczność, podpisują z nim kontrakt. 50 Cent dla Eminema nagrywa swoje najsłynniejsze albumy. Wydany w 2003 roku Get Rich Or Die Tryin’, którego producentami byli Eminemem i Dr. DRE został okrzyknięty debiutem dekady, a single In Da Club, 21 Questions czy P.I.M.P przez długie tygodnie królowały na listach przebojów na całym świecie.

Kolejny, wydany w 2005 The Massacre przyniosły takie hity jak Candy Shop czy Disco Interno, ugruntowując jego pozycję jako jednego z największych raperów wszechczasów. W tym samym czasie powstaje film zainspirowany jego życiem pt. Get Rich or Die Tryin`, który zainspirował firmę Reebok do stworzenia kolekcji butów i obuwia sygnowanych nazwą G-Unit. Kolejny album Curtis ukazał się w 2007 roku, na którym pojawili się: Akon, Justin Timberlake, Timbaland, Robine Thicke, Eminem, Nicole Scherzinger, Young Buck, Mary J. Blige. W 2009 roku ukazał się jego ostatni album pt. Before I Self Destruct, który promował singiel Baby By Me (duet z Ne-Yo). I to właśnie ten album będzie promowany podczas kwietniowego koncertu na warszawskim Torwarze.

Dyskografia:

2000 – Power of the Dollar

2003 – Get Rich or Die Tryin`

2005 – The Massacre

2007 – Curtis

2009 – Before I Self Destruct

www.50cent.com

www.facebook.com/50cent

50 Cent

6 kwietnia 2010

Warszawa, Torwar

ul. Łazienkowska 6a, start: 20.00

Sprzedaż biletów ruszy 12 lutego 2010

Organizator koncertu: Good Music Productions www.goodmusic.com.pl

Polecane

Share This