Wygraj bilety na Nouvelle Vague


2012.09.07

opublikował:

Wygraj bilety na Nouvelle Vague

Nouvelle Vague wystąpią na pierwszej edycji sopockiego festiwalu Artloop. Przedstawią awangardowe widowisko „Dawn Of Innocence”.

NOUVELLE VAGUE „Dawn Of Innocence” PICTORIAL CANDI MARY KOMASA

8.09.2012 | Sobota | Opera Leśna | start: godz. 19.00

By zdobyć jedną z dziesięciu podwójnych wejściówek na ten koncert, należy wymienić trzech londyńskich wykonawców (solowych artystów, zespoły),  których kowerowali Nouvelle Vague. Odpowiedzi ślijcie na adres konkursy@cgm.pl do piątku, 7 września, do godz. 14. W tytule wpiszcie „NOUVELLE VAGUE”, zaś w treści, poza Waszymi odpowiedziami, imię i nazwisko oraz adres mailowy. O dokładnym miejscu odbioru biletów poinformujemy Was jutro.

Nouvelle Vague (fr. „nowa fala”) to zespół grający muzykę bossa nova (co również znaczy „nowa fala”) założony przez francuskiego muzyka Marka Collina. Marc Collin to Mr Nouvelle Vague!

W roku 2011 zespół Nouvelle Vague nawiązał muzyczną współpracę z francuskim projektantem mody Jean-Charles’em de Castelbajakiem. „Dawn of Innocence”, którego premiera odbyła się wiosną ubiegłego roku, to koncept-musical z muzyką Nouvelle Vague w reżyserii Castelbajaca.

Większość kreacji Jean-Charles’a de Castelbajaca zdobyła międzynarodowy sukces – weźmy na przykład płaszcz uszyty z pluszowych misiów, który nosiła Madonna, a także topmodelka Helena Christensen w filmie Prêt-à-Porter. Ostatnio JC/DC zaprzyjaźnił się z artystami i gwiazdami takimi jak Katy Perry, Lagy Gaga, M.I.A., Cassette Playa, Curry&Coco, czy The Coconut Twins. W ramach przygotowań do paryskiej retrospektywy Castelbajaca „Gallie Rock”, jego modowe archiwum zostało sportretowane przez duet fotografów Tim&Barry, a w roli modelek i modeli wystąpili m.in.: Cassette Playa, M.I.A., Jammer, Matthew Stone, Slew Dem Crew. Wśród światowej śmietanki towarzysko-artystycznej JC/DC zdecydowanie jest teraz na fali.   

Polecane

Share This