Wyjątkowy hołd dla Aviciiego


2018.07.25

opublikował:

Wyjątkowy hołd dla Aviciiego

foto: mat. pras.

Publiczność festiwalu Tomorrowland, jednej z największych i najbardziej prestiżowych imprez dla fanów muzyki elektronicznej oddała hołd Aviciiemu. Podczas setu Nicky’ego Romero na belgijskiej imprezie widzowie rozłożyli nad głowami gigantyczną flagę Szwecji z podobizną zmarłego w tym roku DJ-a oraz napisem: „Pewnego dnia odejdziesz z tego świata, więc żyj życiem, które zapamiętasz”. Poniżej publikujemy zdjęcia i nagranie wideo zamieszczone na Twitterze przez uczestników festiwalu.

Wieść o śmierci Aviciiego wstrząsnęła muzycznym światem. Jeden z najpopularniejszych DJ-ów i producentów na świecie zmarł 20 kwietnia w stolicy Omanu Muskacie. Kilka dni po jego śmierci ujawniono, że artysta popełnił samobójstwo. – Zmagał się z myślami o znaczeniu, o życiu i o szczęściu. Nie mógł już tego wytrzymać. Chciał odnaleźć spokój. Nie odnajdywał się w machinie show-biznesu – komentowali w specjalnym oświadczeniu bliscy Tima Berglinga, informując,że 28-letni Szwed od dawna zmagał się z depresją.

„Nigdy nie porzucę muzyki”

Choć Avicii pozostawał aktywnym producentem do samego końca, już w 2016 roku artysta pożegnał się ze sceną. Jego występ na gdańskim Music Power Explosion Festivalu był pierwszym i jednocześnie ostatnim koncertem w Polsce. – Chciałbym podziękować wszystkim fanom którzy kiedykolwiek kupili bilet, albo zakradli się na koncert, kupili lub ściągnęli moją piosenkę, komentowali albo krytykowali moje posty. To wasze pomysły i opinie o mojej muzyce pozwoliły mi się rozwijać. Zawdzięczam wam wszystko – pisał do fanów Avicii, informując, że podczas podróży z przyjaciółmi przez Stany Zjednoczone podjął kluczową decyzję dla swojej kariery.

Pomogło mi to zdać sobie sprawę, że muszę zmienić coś, z czym walczyłem od dłuższego czasu. Nigdy nie porzucę muzyki – nadal będę komunikował się z fanami poprzez moją twórczość, jednak zdecydowałem, że trasa koncertowa 2016 będzie ostatnią w mojej karierze. Sprawmy, by była wielkim sukcesem – zachęcał przed dwoma laty. Jak przystało na gwiazdę muzyki elektronicznej, Avicii pożegnał się ze sceną występem na Ibizie.

Ostatnim wydawnictwem w karierze szwedzkiego DJ-a była wydana w sierpni ubiegłego roku epka „AVĪCI (01)”. Wśród zaproszonych na nią gości znaleźli się m.in. Rita Ora i duet AlunaGeorge.

Polecane

Share This