Wyjątkowy koncert Tego Typa Mesa już dziś w sieci

Raper połączył siły z zespołem Piotra Schmidta.


2021.04.08

opublikował:

Wyjątkowy koncert Tego Typa Mesa już dziś w sieci

fot. mat. pras.

Rząd zdecydował wczoraj o przedłużeniu lockdownu o kolejny tydzień. Nawet jeśli za kilka dni faktycznie wejdziemy w etap stopniowego odmrażania gospodarki, to i tak nieprędko spotkamy się na koncertach. Tym bardziej warto spędzić czwartkowy wieczór w towarzystwie Piotrów Szmidta i Schmidta – popularnego rapera i producenta oraz muzyka jazzowego.

Premiera jazz-rapowej produkcji muzycznej zrealizowanej w magicznej, pełnej retro RTV scenerii Galerii Sztuki Muzycznej i Obrazu w Chorzowie. Mes wyposażony tylko w mikrofon wsparł się tym razem topowym zespołem Jazzu Elektrycznego w Polsce – Schmidt Electric, trębacza Piotra Schmidta. Repertuar to fuzja muzyki Sz(ch)midtów. Klimatyczne instrumentale to ważna część spotkania, które melancholią jazzu równoważy mocne teksty klasycznych numerów Mesa. W składzie Schmidt Electric zagrały m.in. takie postaci jak młody boss gitary elektrycznej Jakub Mizeracki czy legendarny DJ Krime.

Materiał nagrywano live i bez dubli przy skromnym udziale mikro-publiczności 22 lutego 2021 roku. O wysoką jakość brzmienia zadbali śląscy majstrzy od dźwięku i obrazu.

Bilety na wydarzenie kosztują 15 złotych. W sprzedaży są także pakiety z książkami Mesa i jego albumami. Wirtualne wejściówki możecie kupić tutaj. Początek transmisji o 20:00.

Sprawdź także: Magdalena Ogórek drwi z Maty na antenie TVP

Polecane

Share This