Występ na 50. rocznicy Woodstocku nie tak prestiżowy jak się wydawało?


2019.04.06

opublikował:

Występ na 50. rocznicy Woodstocku nie tak prestiżowy jak się wydawało?

fot. P. Tarasewicz

W tym roku przypada 50. rocznica legendarnego festiwalu w Woodstock. Z tej okazji w dniach 16-18 sierpnia, czyli niemal dokładnie w rocznicę oryginalnej imprezy, która odbyła się w dniach 15-17 sierpnia 1969, w położonym w stanie Nowy Jork Watkins Glen odbędzie się znakomicie obsadzony festiwal.

Wśród gwiazd, które zapowiedziały swój udział, znaleźli się m.in. JAY-Z, The Killers, Miley Cyrus, Imagine Dragons, Chance the Rapper, Halsey, The Raconteurs, Janelle Monae, Common i wielu, wielu innych. Niestety, na festiwalu nie pojawią się anonsowani pierwotnie na drugi dzień imprezy The Black Keys.

Ze względu na konflikty terminów The Black Keys są zmuszeni do odwołania swojego koncertu na Woodstock. Zespół chciał poinformować o tym fanów tak szybko jak to możliwe, jeszcze przed rozpoczęciem sprzedaży biletów – czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

Wejściówki trafią do sprzedaży dopiero 22 kwietnia, prawdopodobnie do tego czasu organizatorzy znajdą zastępstwo.

The Black Keys opublikowali niedawno znakomity singiel „Lo/Hi”, będący pierwszym nowym utworem od pięciu lat. Grupa zapowiedziała również wspólną trasę z Modest Mouse, ale jej start zaplanowano dopiero na drugą połowę września, więc to nie ona jest przyczyną „konfliktu terminów”. Jakie powody mają Dan Auerbach i Patrick Carney, że decydują się odwołać tak prestiżowy występ, tego nie wiadomo. Chyba, że koncert na Woodstocku jest dla muzyków mniej prestiżowy, niż mogłoby nam się wydawać.

Polecane

Share This