Za chwilę debiut Kid Cudi


2009.08.23

opublikował:

Za chwilę debiut Kid Cudi

Scott Mescudi znany pod swoim pseudonimem Kid Cudi, jest raperem urodzonym w Cleveland w Ohio. Zyskał popularność dzięki wydaniu swojego pierwszego singla pt. „Day ‘N’ Nite”.

Kid Cudi jest w czołówce artystów zmieniających oblicze muzyki – powiedziała Sylvia Rhone, szefowa Universal Motown. „Przekracza muzyczne bariery tak, jakby przekraczał granice gatunku, formatu, rasy, języka i kultury. Cudi żyje w różnych światach: hip-hopu, indie rocka, popu i R&B – ta różnorodność charakteryzuje jego muzykę i całą  osobowość. Jest jak powiew świeżego powietrza – dynamicznym, ale i ważnym nowym głosem, trendsetterem, który pokazuje nam przyszłość. Jestem zaszczycona witając Kid Cudi w rodzinie Universal Motown”.

„Cudi to kontrastowe połączenie inspiracji, walki, rzeczywistości i snu z muzyką!” – mówi Kanye West. Kid Cudi pojawił się jednocześnie w dwóch miejscach na Top 20 Billboardu: ze swoim singlem oraz jako współautor hitu Kanye West`a – „Heartless”.

Genialny, odjechany, dowcipny, ale jednocześnie uzależniający kawałek z doskonałą elektroniczną aranżacją – „Day `N` Nite” stał się już hitem. Znalazł się w czołowej piątce listy iTunes`a, osiągając  ponad 450 000 ściągnięć. Singiel zadebiutował również na 7 miejscu Hot 100 singli magazynu Billboard. W Stanach „Day `N` Nite” cieszył się ogromnym powodzeniem w radiostacjach o różnych formatach. Na MySpace profil Kid Cudi odwiedziło ponad 5 milionów użytkowników, a piosenkę odsłuchano 30 milionów razy!!!

Singiel „Day `N` Nite” buduje takżde szybko swój międzynarodowy sukces w Kanadzie, Nowej Zelandii, Szwecji, a zwłaszcza w Belgii, gdzie utwór jest już w czołowej piątce najpopularniejszych singli oraz w Wielkiej Brytanii, gdzie klubowy mix autorstwa Crookers uplasował się na miejscu numer 2.

Jego pierwszy mixtape „A Kid Named Cudi” ukazał się w czerwcu 2008 roku za darmo do ściągnięcia z sieci. Za jego sprawą późnej Kid podpisał kontrakt z wytwórnią Kanye Westa i stał się współautorem pięciu utworów z platynowego albumu Kanye – „808s & Heartbreak”, z singlem „Heartless” na czele.

Cudi został wybrany „Artystą, którego warto obserwować” przez najbardziej liczące się na świecie magazyny takie jak: Rolling Stone, Vibe, The Source, Interview i XXL.

Obecnie pojawił się kolejny singiel zapowiadający materiał Kid CuDiego – utwór „Make Her Say”.  Producentem nagrania jest Kanye West, który gościnnie też zarapował. Kolejnym artystą, który w tej piosence wspomógł Kid Cudiego jest raper Common. Co ciekawe – Kanye West komponując nagranie, wykorzystał akustyczną wersję przeboju Lady GaGi „Poker Face”.

Premiera debiutanckiego albumu „Man On The Moon: The End Of Day” w Polsce jest zaplanowana na wrzesień 2009 roku.

Polecane

Share This