Zaczęło się wielkie odliczanie… już za 3 dni Sylwester


2009.12.29

opublikował:

Zaczęło się wielkie odliczanie… już za 3 dni Sylwester

Dwa spektakularne koncerty poprowadzi Tomasz Kammel.

Powitaj Nowy Rok w wyjątkowej scenerii, podczas Wielkich Koncertów Sylwestrowych w Sali Kongresowej! Zobacz koncert legendarnej radiowej orkiestry BBC BIG BAND, która po raz pierwszy wystąpi w Polsce.

W Sylwestra w Sali Kongresowej, odbędą się aż dwa koncerty. Pierwszy zacznie się o godzinie 19.00, zaś drugi o godzinie 22.30, około godziny 23.30 przewidziana jest przerwa na przywitanie Nowego Roku z cateringiem. Podczas każdego z koncertów z orkiestrą BBC BIG BAND zaśpiewają rodzime gwiazdy – Edyta Górniak i Monika Dryl. Specjalnie na ten wieczór obydwie wokalistki wspólnie z orkiestrą BBC BIG BAND przygotują takie utwory jak: Mans Word, Natural Woman, Diamonds Are Girls Best Friend czy New York, New York. Gospodarzem wieczoru będzie Tomasz Kammel.

Bilety na Wielkie Sylwestrowe Koncerty w Sali Kongresowej są jeszcze dostępne w sprzedaży w kasie w Sali Kongresowej oraz internetowych systemach sprzedaży biletów:  www.eventim.pl, www.ticketpro.pl, www.ticketonline.pl, www.bileteria.pl.

Pierwszy Wielki Koncert Sylwestrowy w Sali Kongresowej (g. 19.00) – ceny biletów od 90 zł do 440 zł brutto.

Drugi Wielki Koncert Sylwestrowy w Sali Kongresowej (g. 22.30) – ceny biletów od 140 zł do 490 zł brutto (w ramach biletu na drugi koncert udział w imprezie sylwestrowej, napoje alkoholowe oraz catering, podczas przerwy na przywitanie Nowego Roku).

Więcej informacji na stronie www.stx-jamboree.com

***

Dodatkowe informacje o zespole

BBC BIG BAND to profesjonalni muzycy, którymi od 1997 dyryguje Barry Forgie oraz współpracujący z orkiestra od ponad 20 lat Jiggs Whigham drugi dyrygent.

Barry Forgie – Dyrygent

Barry Forgie od dziecka dysponował zadziwiającymi umiejętnościami muzycznymi. W wieku trzech lat dyrygował orkiestrą dętą, jako dziesięciolatek lat grał na puzonie a w wieku szesnastu lat stworzył własną grupę jazzową. Umiejętności i miłość do muzyki doprowadziły go w końcu do zdobycia dyplomu Bachelor of Music Degree na Walijskim Uniwersytecie. W latach 70-tych Barry pracował jako kompozytor oraz jako współpracownik muzyczny przy wielu hollywoodzkich produkcjach W swoim życiu inspirował się różnorodnymi rodzajami muzyki, co widać w jego twórczości m.in. Song And Dance  Andrew Lloyd Webber`s w Londyńskim West End a kończąc na 50-minutowej symfonii Beatlesów. Z BBC BIG BAND Barry zaczął współpracować w 1977 roku. Stworzył on wyjątkowy repertuar dla orkiestry, aranżując najwspanialsze utwory big bandów poczynając od wczesnego Ellingtona, poprzez erę swingu aż po twórczość Gerry`ego Mulligana oraz Buddy`ego Richa. Barry Forgie współpracował również przy aranżacjach i produkcjach jazzowym z gwiazdami takimi jak: Arturo Sandoval, Clark Terry czy Cleo Laine.

Historia BBC Big Band

Powstanie orkiestry BBC wiąże się z początkami BBC kiedy to w 1928 roku powstała oryginalna formacja BBC Dance Orchestra pod batutą Jacka Payne`a, po nim w 1932 przejął pałeczkę Henry Hall. Złoty okres lat trzydziestych zaowocował powstaniem nie tylko  BBC Dance Orkiestry, ale również zespołów Billy Cottona, Geraldo, Joe Lossa oraz Oscara Rabina, którzy szybko stali się narodowymi celebrytami dzięki nowemu medium jakim było radio.

Ponieważ gusta muzyczne są zmienne, big bandy rozwijały się stając się sercem dorobku muzycznego BBC podczas drugiej wojny światowej oraz po jej zakończeniu. W latach pięćdziesiątych BBC Dance Orchestra zmieniła nazwę na BBC Showband a dyrygentem orkiestry został Cyril Stapleton. Orkiestra gościła często w nowym medium jakim była telewizja w towarzystwie narodowych talentów takich jak jeszcze wtedy mało znany Monro oraz międzynarodowych gwiazd jak: Frank Sinatra czy Nat `King` Cole.

W latach sześćdziesiątych formacja znana była jako Radio Big Band i funkcjonowała jako część większej orkiestry Radia BBC. W 1979 nastąpił znaczący rozwój Radia 2, który doprowadził zespół do powstania Big Band Special.  W oryginale była to seria sześciu show, jednak wpływ Big Bandu pod kierownictwem Barry`ego Forgie był tak wielki, że program ciągle się rozszerzał, do momentu gdy Big Band Special stał się nieodłączną częścią poniedziałkowej audycji Monday Night Listening w Radiu BBC 2.

W ostatniej dekkadzie BBC Big Band odbył  wiele koncertów z udziałem wspaniałych gwiazd takich jak:  Ray Charles, George Benson, Tony Bennett czy George Shearing. Występowali również w całej Europie z artystami takimi Manhattan Transfer i Lalo Schifrin, te właśnie wydarzenia przyniosły BBC Big Band  zupełnie nowy poziom popularności.

BBC BIG BAND nagrał 37 płyt. Wśród wielu znakomicie zaaranżowanych utworów w repertuarze orkiestry można znaleźć takie hity jak:  Addicted To Love, Eternal Flame, I’m Outta Love, Who Do You Think You Are, It’s Raining Men, Simply The Best, Tragedy, We Are Family, Everlasting Love, La Bamba, Waterloo, I Will Survive, Dancing Queen, New York, New York, Walking On Sunshine, Killing Me Softly, I’m Every Woman, Diamonds Are A Girls Best Friend, Georgia (On My Mind), Every Time We Say Goodbye.

BBC BIG BAND skład podczas Wielkich Koncertów Sylwestrowych:

Dyrektor muzyczny, dyrygent –  Barry Forgie

Wokalistka –  Emer McParland

 

Trąbki

Graham Russell

Brian Rankine

Steve Fishwick

Henry Lowther

Puzony

Gordon Campbell

Robbie Harvey

Richard Wigley

Pete North

 

Saksofony

Howard McGill

Ben Castle

Paul Booth

Jamie Talbot

Jay Craig

 

Pianino

Tom Cawley

 

Gitara

Mitch Dalton

 

Bas

Dave Whitford

 

Perkusja

Stephen Rushton

Polecane

Share This