Zakopane bez „Sylwestra marzeń”? Zaskakujące wieści od władz miasta


2023.10.03

opublikował:

Zakopane bez „Sylwestra marzeń”? Zaskakujące wieści od władz miasta

fot. kadr z wideo

W ostatnich latach Telewizja Polska organizowała imprezy sylwestrowe w Zakopanem. W 2017 r. był to jeszcze „Sylwester z Dwójką”, który rok później przemianowano na „Sylwestra marzeń”. Jedynym wyjątkiem w kilkuletniej przygodzie TVP z Zakopanem był pandemiczny Sylwester 2020/2021, kiedy to wydarzenie odbyło się w Ostródzie. Wygląda jednak na to, że przyszły rok stacja będzie chciała witać gdzie indziej.

Agata Pacelt-Mikler, główna specjalistka wydziału kultury fizycznej i komunikacji społecznej Urzędu Miasta Zakopanego, poinformowała, że póki w mieście nie ma tematu „Sylwestra marzeń”.

 

Żadne rozmowy nie są jeszcze prowadzone. Organizator główny, czyli Telewizja Polska nie zwróciła się do nas do tej pory. Myślę, że trzeba poczekać do wyborów, wtedy się wszystko rozstrzygnie, natomiast jeśli Telewizja Polska ma jakieś plany, to pewnie lada moment taka rozmowa z panem burmistrzem się odbędzie. Jest to na poziomie pana prezesa telewizji i pana burmistrza Zakopanego. Dotychczasowe imprezy cieszyły się dużym powodzeniem, więc z naszej strony zainteresowanie sylwestrem jest, choć oczywiście mamy też głosy przeciwne. Decyzja jednak w dużej mierze zależy do Telewizji Polskiej – poinformowała Eskę.

Czy brak rozmów TVP z władzami Zakopanego oznacza, że stacja myśli o przeprowadzce? Nie można tego wykluczyć, przed zakotwiczeniem w Zakopanem TVP przez kilka lat organizowała imprezy sylwestrowe we Wrocławiu, wcześniej były to także Kraków i Łódź.

Polecane

Share This