Założyciele labelu 2020: „W muzyce kierujemy się pasją, nie cyframi”


2020.07.27

opublikował:

Założyciele labelu 2020: „W muzyce kierujemy się pasją, nie cyframi”

foto: P. Tarasewicz

Jakiś czas temu Oskar, Steez, Taco Hemingway, DJ Chwiał i jedynak poinformowali o rozkręcaniu własnego labelu 2020. Nazwa nie jest dla fanów niczym nowym – można było ją zobaczyć m.in. przy okazji płyt PRO8L3Mu, Taco, Dziarmy czy schaftera, wygląda jednak na to, że teraz zmienia się jej profil. 2020 to team pracujący przy powstawaniu płyt, od niedawna także wydawca, mający swoim katalogu cztery pozycje.

2020 to niezależny kolektyw wydawniczy. Myślimy nowocześnie. Działamy dynamicznie i nieszablonowo, przygotowując artystów do wejścia we wszystkie aspekty działalności na rynku muzycznym. Zamieciemy mocniej niż MMXX – informowano w krótkim komunikacie na Instagramie.

SPRAWDŹ TAKŻE: „Moim krajem może rządzić byle miernota” – Taco Hemingway rozlicza rządzących polityków

PRO8L3M, Taco Hemnigway, Jedynak i DJ Chwiał byli gośćmi Newonce i opowiedzieli o nowym labelu. Wszyscy artyści znali się wcześniej i wspólnie pracowali przy różnych projektach. W pewnym momencie doszli do wniosku, że wszystkie ich doświadczenia trzeba zebrać w jedną całość.

W takim gronie pracowaliśmy przy wielu projektach, nad różnymi płytami. Niektórzy może byli trochę bardziej w cieniu, inni mniej. Stąd idea, żeby wreszcie ubrać wszystko w jedną całość i działać oficjalnie – wyjaśnił Steez w rozmowie z Newonce – 2020 powstało w momencie, w którym okazało się, że w tym składzie udaje nam się dobrze pracować. Zrobiliśmy wspólnie cztery płyty i współpracowaliśmy przy innych produkcjach: Taconafide, płyty PRO8L3M-u, rzeczy, które Revolume wydawało wspólnie z Jankiem. Było tego dużo, zresztą na naszym instagramie można znaleźć portfolio rzeczy, nad którymi w pewnych konfiguracjach wspólnie pracowaliśmy – dodał w dalszej części rozmowy.

Ja w tym roku kończę 30 lat. Na scenie hip-hopowej czuję się trochę staro, chciałbym spłacić dług wobec innych. Na przykład wobec siedzącego obok Janka, który znalazł mnie w bagnach i zrobił ze mnie człowieka – zażartował Taco – Ale bardzo chciałbym znaleźć kogoś młodego; jak patrzyłem na wzrost schaftera, to mimo że nie miałem z tym nic bezpośrednio wspólnego, miło się ten rozwój oglądało. Chciałbym w podobny sposób pomóc innym – podsumował Taco Hemingway.

SPRAWDŹ TAKŻE: Zenek Martyniuk jak Quebonafide?

W dalszej części rozmowy Steez przyznał, że projekt jest wielką niespodzianką i nie wie co z niego wyniknie.

Nie podchodzimy do 2020 ze sztywnym biznesplanem. Nie zakładamy, że wydamy 10 płyt rocznie, a one zarobią tyle i tyle. W muzyce kierujemy się pasją, nie cyframi. Mimo, że mamy te drugie na względzie – powiedział Steez.

Założyciele labelu nie sądzą, aby stali się dużą wytwórnią i opowiedzieli według jakiego klucza dobierali wydane dotąd płyty. Przyznali także, że będą skupiać się na hip-hopie i około hip-hopowych gatunkach, ale jak znajdą „nowego Dawida Podisadło” to również będą starać się zrealizować taki projekt.

SPRAWDŹ TAKŻE: Łąki Łan i Otsochodzi w drugim singlu Lech Music Festiwale Inaczej

Polecane

Share This