Zbliża się 3. Przegląd Wrocławski Sound


2011.09.19

opublikował:

Zbliża się 3. Przegląd Wrocławski Sound

Wrocławski Sound narodził się trzy lata temu z myślą o artystach tworzących w ramach zjawiska, które dzięki swej oryginalności nazwane zostało wrocławską, niezależną sceną muzyczną. Tegoroczna impreza jak najbardziej wpisze się w tę ideę i będzie ją kontynuować. Na kilka dni przestrzenie Impartu zostaną oddane w ręce znakomitych wrocławskich artystów.

Trzecia edycja Wrocławskiego Soundu bogata będzie w występy dawno niesłyszanych, acz dobrze znanych i cenionych zespołów – legendarna Formacja Chłopięca Legitymacje zagra po latach nieobecności, a specjalnie na przegląd reaktywuje się zespół Matplaneta. Kormorany zaprezentują swój świeży projekt „Majaki”, Kariera szykuje premierę długo wyczekiwanego albumu „Miasto”. Zespół Sinusoidal wystąpi krótko po wydaniu debiutanckiej płyty „Out of the wall”, a Alicja Janosz po raz pierwszy na żywo zaprezentuje materiał z nowego, solowego albumu „Vintage”. Gościem specjalnym będzie Maria Payne – zjawiskowa wokalistka o angielsko-greckich korzeniach, która wystąpi z Fat Burning Step. Aktorsko-muzyczne show jako „Sprawca” przygotowuje natomiast Bartosz Porczyk.

Wrocławski Sound z roku na rok staje się coraz większym świętem wrocławskiej branży muzycznej, a także platformą do integracji, dyskusji i inicjowania kolejnych artystycznych projektów. Program prezentuje szerokie i różnorodne spektrum lokalnej sceny muzycznej. Warto zaznaczyć, że jedną z głównych zasad Wrocławskiego Soundu jest niefaworyzowanie żadnego artysty, wszyscy otrzymują równe szanse, a każdy koncert może trwać maksymalnie godzinę. W tym roku po raz pierwszy szansę zaprezentowania się szerszej publiczności otrzymało dodatkowo pięć nieznanych jeszcze zespołów, zakwalifikowanych w konkursie „Młody Wrocław”.

Wrocławski Sound to muzyczna wizytówka Wrocławia, festiwal indywidualności i artystów związanych ze stolicą Dolnego Śląska, czerpiących inspirację z atmosfery wielokulturowego miasta. Podczas imprezy dominuje muzyka nu-jazz, alternatywa, elektronika, fussion – brzmienia, które uczyniły wrocławską scenę wyrazistą i niepowtarzalną. Obecny jest także blues, pop, rock, bowiem przegląd jednoczy całe środowisko muzyczne Wrocławia i prezentuje muzyczne odkrycia niezależnie od gatunku.

Od pierwszej edycji imprezy w 2009 roku koncerty odbywają się w Centrum Sztuki Impart, który jest także jej współorganizatorem. Za program i koordynację organizacji odpowiada z kolei agencja LionStage. Do tej pory w ramach Wrocławskiego Soundu wystąpili m.in. w 2010 roku: rewelacyjne zespoły Hoodoo Band i Indigo Tree, nieprzewidywalny L.U.C, klimatyczne Mikromusic, rockowe Neony czy wyjątkowy Stolik Karbido. Natomiast na scenie w 2009 roku pojawiły się (wtedy jeszcze w większości dopiero na starcie swej kariery, obecnie dobrze rozpoznawalne) m.in. następujące formacje: All Sounds Allowed, Digit All Love, Me Myself And I czy Oszibarack.


KONKURS WROCŁAWSKIEJ SCENY „MŁODY WROCŁAW”

W tym roku po raz pierwszy organizatorzy Wrocławskiego Soundu zaprosili nieznanych jeszcze artystów do udziału w konkursie wrocławskiej sceny muzycznej pt. „Młody Wrocław”. Jego głównym celem jest promocja projektów muzycznych reprezentujących najnowsze trendy w różnych gatunkach muzyki i zaadresowany został do młodych zespołów muzycznych i wokalno-muzycznych z Wrocławia oraz całego Dolnego Śląska.

Do drugiego etapu konkursu, czyli występu na scenie w pierwszym dniu przeglądu Wrocławski Sound (20 października) zakwalifikowały się następujące składy: Der Slapstick, Funk’n’Tronic, gbTrio, Robot House i This Great End.

Zwycięzcę konkursu „Młody Wrocław” wyłoni głosowanie publiczności zgromadzonej tego dnia w CS Impart, a główną nagrodę stanowić będzie przechodni puchar przeglądu Wrocławski Sound. Dodatkowo zwycięski zespół zagra support przed Koncertem Galowym, zamykającym tegoroczną edycję imprezy.

TRANSMISJA INTERNETOWA

Tegoroczny Wrocławski Sound, podobnie jak pierwsza edycji przeglądu, będzie na żywo transmitowany przez internet, na oficjalnej stronie przeglądu www.wroclawskisound.pl. Zatem ta część publiczności, która niestety nie dotrze do CS Impart, również będzie miała możliwość słuchania brzmień generowanych przez wrocławskich, fantastycznych artystów. Zapraszamy na relacje na żywo z piątkowych i sobotnich koncertów Wrocławskiego Soundu oraz na mini wywiady z muzykami przeprowadzane podczas przerw.

PROGRAM 3. PRZEGLĄDU WROCŁAWSKI SOUND

CZWARTEK 20.10.2011

KONKURS „MŁODY WROCŁAW”:

DER SLAPSTICK           

FUNK’N’TRONIC                   

GBTRIO                       

ROBOT HOUSE               

THIS GREAT END                   

PIĄTEK – SOBOTA 21-22.10.2011

ALICJA JANOSZ       

BARTOSZ PORCZYK   

FAT BURNING STEP feat. Maria Payne       

GLINANIE PIEŚNI               

KARIERA                   

KASIA MIROWSKA – LIQUID LOVE    

KORMORANY                   

LAS RZECZY       

LEGITYMACJE           

MATPLANETA                   

SINUSOIDAL           

ZGAS                       

NIEDZIELA 23.10.2011

ZWYCIĘZCA KONKURSU „MŁODY WROCŁAW”   

KONCERT GALOWY               

Powyższa kolejność jest alfabetyczna. Dokładny godzinowy line-up koncertów podany zostanie początkiem października na oficjalnej stronie przeglądu www.wroclawskisound.pl

Polecane

Share This