Zbliża się album Katarzyny Groniec


2011.11.01

opublikował:

Zbliża się album Katarzyny Groniec

„Pin-up Princess” to już siódma płyta w dorobku Katarzyny Groniec. Najnowszy album to rodzaj zapisu przemyśleń, jakie nawiedzają kobietę po 35 roku życia. Zapis zarówno chwil pięknych jak i tych, kiedy uświadamiamy sobie, że uczestniczymy w długim procesie przemijania.

„Po albumach „Przypadki” i „Listach Julii” bardziej ascetycznych aranżacyjnie, miałam ochotę na rytm, puls i prostotę melodii. Do współpracy zaprosiłam Wojciecha Waglewskiego, który napisał dla mnie sześć piosenek. Na płycie gościnnie zaśpiewa też Kapela ze Wsi Warszawa” – mówi o swojej najnowszej płycie Katarzyna Groniec.

Producentami płyty są Robert Szydło i Łukasz Damrych.

Skład zespołu muzyków pracujących nad „Pin-up Princess”:

Łukasz Damrych – fortepian, instrumenty klawiszowe

Robert Szydło – bass

Łukasz Sobolak – perkusja

Bartek Miarka – gitara

Singlem promującym wydawnictwo jest utwór „Pin-up Princess”

(muz. Wojciech Waglewski sł. Katarzyna Groniec):

Tak sama Artystka opowiada o piosence:

„Niewinność to przywilej , który tracimy jako pierwszy z całej puli rzeczy do stracenia. W przyszłym roku stuknie mi na liczniku czterdziestka. Wyraźnie ją czuję. Nie czuję się ani młodziej ani starzej. Jestem trafiona. Płyta “ Pin-up Princess” to zapiski o teraz. A gorące przekonywanie o braku winy nie świadczy (bynajmniej ) o moim bielactwie umysłowym, jest próbą puszczenia przyciężkiego oka w stronę równie “ niewinnego” słuchacza.”

Polecane

Share This