Zdaniem Wilków: „Świat to fajne miejsce” (video)

Robert Gawliński nie ma wątpliwości, że "świat to fajne miejsce i warto go chronić".


2013.06.15

opublikował:

Zdaniem Wilków: „Świat to fajne miejsce” (video)

Utwór powstał po obejrzeniu filmu. Jakiego? O tym najpełniej opowie sam Autor:

Do napisania utworu „Świat to fajne miejsce” zainspirował mnie film”Home-S.O.S. Ziemia!”, wstrząsający dokument o tym, jak niszczymy naszą planetę i jakie zagrożenia niesie to działanie na przyszłość. Daleki jednak jestem od ekologicznej agitacji, piosenka ma pozytywny przekaz, ale powstała z buntu przeciwko takiemu zachowaniu ludzi. Ten właśnie utwór oraz „Pierwsze pióro” i „Światło i mrok” wyznaczyły kierunek przekazu całej płyty – chciałem żeby była korzenna, mówiła o tym co kochamy i z czym się nie godzimy, o wnętrzu, o naszej duszy.

Teledysk nakręciliśmy podczas koncertów klubowych w Krakowie i Radomiu pod koniec kwietnia. To były dwa bardzo emocjonalne koncerty, świetna publiczność, wspaniała zabawa. Trwały sporo ponad 2 godziny, program zakładał że zagramy prawie całą nową płytę i największe przeboje. Kiedy przesłuchaliśmy nagrania z Krakowa okazało się, że nie ma Baśki – sami nie wiemy, jak to się stało, że jej nie zagraliśmy 😉

Piosenka „Światło i mrok” pochodzi z pierwszej po sześcioletniej przerwie płytę zespołu Wilki – „Światło i mrok”. Album, na którym znajdziemy to wszystko co lubimy u Wilków – znakomite teksty, wpadające w ucho melodie i dużą dawkę energii.

Mastering płyty został powierzony Adamowi Nunn z legendarnego Abbey Road Studios, który odpowiadał za finalne brzmienie płyt takich gwiazd jak np. Richard Ashcroft i Radiohead.

Tagi


Polecane

Share This