Złoto dla Skunk Anansie


2013.11.29

opublikował:

Złoto dla Skunk Anansie

Album ukazał się we wrześniu tego roku, jest dostępny jako DVD/CD oraz Blu-Ray i właśnie uzyskał w Polsce status złotej płyty. To pierwsze koncertowe wydawnictwo w karierze grupy.

„An Acoustic Skunk Anansie – Live In London” został zarejestrowany 15 kwietnia 2013 roku w londyńskim Cadogan Hall. Skunk Anansie zaprezentowali publiczności swoje najlepsze i najbardziej lubiane piosenki w wersjach akustycznych. Koncert miało szczęście oglądać 900 widzów, a bilety sprzedały się w zaledwie kilka godzin. „An Acoustic Skunk Anansie” to intymny portret zespołu śmiało bawiącego się konwencją i własną historią, a także dowód na to, że kapela, pomimo dwudziestoletniego już stażu na scenie, w dalszym ciągu potrafi zaskakiwać i prowokować.

Skin, wokalistka zespołu, opowiada: To było coś naprawdę wyjątkowego. Pokazaliśmy zupełnie nowe oblicze zespołu. Gdy pracowaliśmy nad akustycznymi wersjami naszych piosenek, piękno i wrażliwość  muzyki ukazywały się w zupełnie nowym świetle.  Reakcja publiczności również była zupełnie inna, ludzie zamiast skakać i szaleć, jak to zwykle bywa na naszych koncertach, słuchali w skupieniu. Myślę, że wielu z nich widziało nas wcześniej na żywo, ale z pewnością tego wieczoru czuli się, jakby oglądali nasz koncert pierwszy raz w życiu.

W marcu będziemy mieli okazję usłyszeć akustyczne wykonania utworów Skunk Anansie na żywo. Zespół przyjedzie do Polski na cztery koncerty .

Polecane

Share This