Znamy datę 8. edycji festiwalu Audioriver


2013.01.10

opublikował:

Znamy datę 8. edycji festiwalu Audioriver

Organizator jednego z najważniejszych festiwali muzycznych Polski i Europy, agencja Spółka Akcyjna, właśnie ogłosiła, że kolejna edycja Audioriver odbędzie się w Płocku w dniach 26-28 lipca 2013. W ubiegłym roku na nadwiślańskiej plaży wystąpiły takie gwiazdy, jak Röyksopp, Enter Shikari i Nicolas Jaar, a na ich koncertach bawiło się ponad 16 tysięcy osób.

„Audioriver od lat prezentuje szeroko pojętą muzykę alternatywną z naciskiem na elektronikę i to się w tym roku na pewno nie zmieni” – mówi rzecznik festiwalu i Spółki Akcyjnej, Łukasz Napora. „Ostatnie dwa lata, gdy na plaży bawiło się 17 i 16 tysięcy osób, dobitnie pokazały, że w Polsce jest ogromna rzesza osób, które głodne są zarówno imprezowych, jak i eksperymentalnych brzmień. Dokładnie taką mieszankę szykujemy także na ten rok.

Oprócz pięciu scen usytuowanych na plaży, tak jak w poprzednich latach, fanów czeka także ogrom atrakcji odbywających się w ciągu dnia. Czwarta edycja Targów Muzycznych Audioriver i Kino Festiwalowe to tylko niektóre z nich. Ponadto, wkrótce zostanie ogłoszone miasto, w którym w kwietniu odbędzie się trzecia Konferencja Muzyczna Audioriver. „Ale to jeszcze nie wszystko! Mamy kilka niespodzianek, o których będziemy sukcesywnie informować” – dodaje Napora.

Trzydniowy festiwal Audioriver to obowiązkowa pozycja w wakacyjnych planach osób ceniących dobrą muzykę. W ciągu 7 lat na malowniczej plaży nad Wisłą oraz na płockim Starym Rynku wystąpiło kilkaset gwiazd muzyki elektronicznej i alternatywnej z całego świata. Koncerty i sety DJ-skie obejrzało już ponad 130 tys. fanów z Polski i Europy, a edycja 2012 zgromadziła na plaży ok. 16 tys. osób każdego dnia.

Ósma edycja festiwalu odbędzie się w dniach 26-28 lipca 2013.

Więcej informacji na www.audioriver.pl

Polecane

Share This