Znamy lokalizację festiwalu Tauron Nowa Muzyka


2013.07.23

opublikował:

Znamy lokalizację festiwalu Tauron Nowa Muzyka

VIII edycja Festiwalu Tauron Nowa Muzyka odbędzie się w Katowicach w dniach 22 – 25 sierpnia. Długo nie było wiadomo, w jakim dokładnie miejscu przyjdzie się bawić uczestnikom tegorocznej odsłony imprezy. Ostateczną lokalizacją jest katowicka Dolina Trzech Stawów, choć pierwotnie miał być to teren Nowego Muzeum Śląskiego.Na stronie festiwalu pojawiło się oświadczenie, z którego dowiadujemy się, czym spowodowane były perturbacje. Przytaczamy je w całości:

Przez wiele miesięcy, poza budowaniem tegorocznego line up’u oraz przygotowywaniem wydarzeń towarzyszących ósmej odsłonie Tauron Nowa Muzyka, koncentrowaliśmy się na tym, by festiwal powrócił na swoje stałe miejsce – tereny byłej KWK Katowice, na których stanęły w międzyczasie budynki Nowej Siedziby Muzeum Śląskiego, stanowiącego część planowanej katowickiej „Dzielnicy Kultury”. Współpracując z władzami Muzeum, staraliśmy się dopiąć wszystko na ostatni guzik, tak by w ostatni weekend sierpnia, powitał Was oprócz muzyki, także zupełnie nowy festiwalowy teren, wpasowany pomiędzy postindustrialne zabytki i  najnowocześniejszą architekturę. Niestety przeciągająca się tegoroczna zima doprowadziła do kilkutygodniowego opóźnienia prac wykończeniowych na budowie Muzeum, w związku z czym teren do dziś nie spełnia wszystkich rygorystycznych wymogów bezpieczeństwa, niezbędnych przy organizacji imprez masowych.

W związku z tym, dbając o Wasz komfort i bezpieczeństwo, nie chcąc skazywać naszych gości na zabawę w tumanach kurzu, pomiędzy warczącymi maszynami budowlanymi, podjęliśmy decyzję, by raz jeszcze, podobnie jak w zeszłym roku, zorganizować festiwal na Dolinie Trzech Stawów. Chcielibyśmy z tego miejsca przeprosić wszystkich z Was, którzy nastawiali się na powrót na kopalnię, kojarzoną z naszym festiwalem praktycznie od samego początku. Nie możemy jednak pozwolić na to, by koncerty odbywały się na nie w pełni przygotowanym i zabezpieczonym terenie. Mamy nadzieję, że przeniesienie Nowej Muzyki do urokliwego parku Doliny Trzech Stawów, okaże się równie wielkim sukcesem jak w  zeszłym roku. Obiecujemy także, że przyszłoroczna, dziewiąta edycja Festiwalu już na pewno odbędzie się na terenie Muzeum.

Organizatorzy przedstawili także rozpiskę poszczególnych dni festiwalu. Line-up nie jest jeszcze zamknięty, kolejnych wykonawców oraz szczegółową rozpiskę godzinową poznamy wkrótce.

Polecane

Share This