Znamy pełny line-up LuxFestu


2015.05.24

opublikował:

Znamy pełny line-up LuxFestu

LuxFest to festiwal muzyczny dla całych rodzin, którego 4-ta edycja odbywać się będzie w dniach 3-4 października w Poznaniu. Jest to jedyna impreza rockowa, na której mile widziani są nie tylko dorośli fani, ale i dzieci – za sprawą wielkiej strefy zajęć muzycznych i plastycznych.

– Wymyśliliśmy LuxFest po to, by nasi fani nie musieli zostawiać w domu dzieciaków na czas koncertów. Dajemy im możliwość wspólnej zabawy i rozwijania zainteresowań  – mówi Robert „Litza” Friedrich, pomysłodawca i szef LuxFestu.

LuxFest to miejsce wyjątkowych spotkań artystycznych i wydarzeń muzycznych, które dotąd nie miały miejsca na polskiej scenie muzycznej. LuxFest to publika, która w rodzinnej atmosferze przyjmuje zarówno koncerty rockowe, folkowe i hip-hopowe. Nie inaczej będzie w tym roku podczas edycji, której skład przedstawiamy poniżej.

W tym roku na festiwalu wystąpią:

Pierwszy dzień – 3 października

Megitza wraz z zespołem – kontrabasistka inspirująca się w swojej muzyce m.in. kulturą bałkańską, latynoską, etno – jazzem, popem, reggae i rockiem.

Hope, czyli rapcorowy zespół z Poznania łączący muzykę hip-hopową z metalem. Panowie w tym roku wystąpią przed Limp Bizkit podczas ich koncertu w Krakowie.

Cuba de Zoo – rockowe trio, które można określić w trzech słowach: energia, melodia i dobre polskie treści. Są jednym z ulubionych zespołów dziennikarzy radiowej Trójki, na swoim koncie mają dwie świetnie przyjęte płyty.

Łona, Webber & The Pimps – duetowi wyrastającemu z nurtu „ambitnego hip hopu” na scenie towarzyszyć będą instrumentaliści wykonujący muzykę Webbera w całkowicie nowych aranżacjach. Brzmienie „żywych” instrumentów stanowi rzadko spotykane w polskim środowisku hiphopowym urozmaicenie.

Lao Che – zespół wypełniający szczelnie sale koncertowe w całej Polsce! Panowie będą promować swój najnowszy album „Dzieciom”, który określają jako „najbardziej spontanicznie i żywiołowo stworzoną płytę w dotychczasowym dorobku grupy, a do tego bardzo melodyjną i śpiewną”. Muzycy przyzwyczaili swoich słuchaczy do nowych interpretacji utworów z płyty na koncertach, dzięki czemu ich występy są niesamowitym przeżyciem.

Luxtorpeda – pierwszy dzień zakończy koncert gospodarzy festiwalu, których nikomu nie trzeba przedstawiać! W ciągu ostatnich lat nagrali trzy świetnie przyjęte albumy, a utwory „Autystyczny”, „Wilki dwa” i „Mambałaga” znalazły się na pierwszych miejscach list przebojów, między innymi radiowej Trójki.

Drugi dzień – 4 października

Arka Noego – ich koncerty to erupcja wulkanu energii! Na festiwalu w całości zostanie zaprezentowany album „Petarda”, który jest połączeniem rockowego brzmienia lat ྌ i tekstów o życiu młodego pokolenia.

„Projekt za Wolność”, czyli koncert grup, które znalazły się na płycie „Potrafimy Zwyciężać – Powstanie Wielkopolskie”. Na scenie zagrają Luxtorpeda, K-I-W-I, Babilon, [deleted], The Sandals, Tommy The Rocka i Peja (Slums Attack)! Tym albumem wielkopolscy muzycy opowiadają o dziejach zwycięskiego powstania, składając hołd jego bohaterom. To podróż w przeszłość regionu opowiedziana muzyką. Przejażdżka obowiązkowa dla fanów dobrych brzmień.

Budzy – podczas występu Tomasz Budzyński wykona w całości materiał ze swojej drugiej solowej płyt pt. „Luna”. „W warstwie tekstowej Tomasz Budzyński zaprasza nas w nocną wędrówkę przez mroczne momenty, w jakie obfituje nasze życie, do pełnego nadziei świtu” – czytamy na stronie wydawca materiału. „Gdyby trzeba było koniecznie do czegoś tę płytę porównać, to można zaryzykować stwierdzenie, że to pomieszanie New Model Army z Dead Can Dance”.

Grubson – artysta dobrze znany festiwalowej publiczności, który będzie promował swoją nową płytę! Wyznawca filozofii, że „muzyka ma łączyć, a nie dzielić” artysta w umiejętny sposób scala ze sobą wielorakie gatunki muzyczne. „Wiadomo, że jestem daleki od zamykania się na jeden rodzaj muzyki. „Holizm” to bardzo zróżnicowana płyta. Zawiera dojrzalsze niż na poprzednich krążkach teksty. Jest wyjątkowa choćby ze względu na obecność live bandu w paru numerach. Muzycy, z którymi koncertuję po całej Polsce już od kilku lat, ewidentnie odcisnęli piętno w mojej twórczości. Zapraszam na kolejny level!” – mówi Grubson.

Panny Wyklęte –  to projekt autorstwa Dariusza Malejonka i zespołu Maleo Reggae Rockers. Do współpracy muzycy zaprosili wokalistki polskiej sceny muzycznej reprezentujące różnorodność stylową. Płyty inspirowane są losem kobiet Wyklętych i opowiadają o ich tragicznych powojennych doświadczeniach głosem współczesnych artystek młodego pokolenia. W maju premierę miał najnowszy album „Panny Wyklęte/Wygnane Vol.2”.

TSA – absolutna legenda polskiej sceny rockowej, niezmiennie od lat gromadząca tłumy fanów pod sceną. Pod koniec maja ukaże się reedycja kultowego już albumu „Proceder” określanego jako jedna z najważniejszych polskich rockowych płyt ostatniego dwudziestolecia.

LuxFest 4 – 03-04.10.2015 – Poznań, Arena

03.10.2015 (sobota):

Megitza

Hope

Cuba de Zoo

Łona, Webber & The Pimps

Lao Che

Luxtorpeda

04.10.2015 (niedziela):

Arka Noego

Projekt za Wolność

Budzy gra Lunę

Grubson

Panny Wyklęte

TSA

Bilety:

Dzieci do 7 roku życia: wstęp wolny;

Bilety dziecięce (od 7 roku życia do 14 roku życia): 20zł – przez cały czas;

Bilety normalne:

od 1 czerwca do 31 lipca: bilet jednodniowy: 35zł, karnet dwudniowy: 60zł;

Od 1 sierpnia do 2 października: bilet jednodniowy: 45zł, karnet dwudniowy: 80zł

Polecane

Share This