Znamy szczegóły festiwalu ROCK NA BAGNIE


2018.05.17

opublikował:

Znamy szczegóły festiwalu ROCK NA BAGNIE

10.02.2017 - Gdansk, Koncert The Analogs w Wydzial Remontowy N/z | Fot. Karol Makurat/REPORTERfoto: Karol "Tarakum" Makurat

ROCK NA BAGNIE to największa impreza w Polsce pokazująca scenę niezależną w całej okazałości: od harcore’a, death metalu poprzez street punk, thrash metal aż po ska, reggae i rockabilly. To również giełda z udziałem najważniejszych niezależnych firm fonograficznych, twórców koszulek i innych gadżetów punkowych, całodobowe radio internetowe mieszczące się niedaleko sceny i przeprowadzające wywiady z muzykami i gośćmi festiwalu, wystawy fotograficzne, spotkania i projekcje wyjątkowych filmów, kiermasz regionalnego jedzenia i piękny Biebrzański Park Narodowy na wyciągnięcie ręki.

Podczas trzech dni ósmej edycji ROCKu NA BAGNIE wystąpi 32 wykonawców: legendy polskiej sceny rockowej i debiutanci, weterani i młodzi gniewni. Wszystko w jednym miejscu!

ROCK NA BAGNIE to niezapomniane koncerty. W tym roku zobaczycie legendarny Deuter i Guitar Gangsters, jeden z najlepszych angielskich zespołów punkowych ostatnich lat, Izrael grający utwory Kultury i The Bill, powracający Krain i młoda nadzieja polskiej muzyki The Pau, Paweł Gumola z gitarą akustyczną i prześmiewcza Łydka Grubasa, Kobranocka świętująca 30-lecie wydania debiutanckiej płyty, powracający z okazji 35-lecia Abaddon i kultowa Rejestracja.

ROCK NA BAGNIE porównywany jest do festiwalu w Jarocinie, ale nie bez podstaw. Niezapomniana, trochę senna atmosfera niespełna dwutysięcznego Goniądza zmienia się diametralnie po przybyciu kilku tysięcy fanów muzyki punkowej. Z cichego miasteczka tworzy się centrum sztuki niezależnej. Mieszkańcy otwierają swoje ogródki dla przybyłych festiwalowiczów (analogia z Jarocinem) i współtworzą z przybyłymi wyjątkowy miks kulturowy uczestnicząc w wielu imprezach i dzieląc się z przyjezdnymi swoimi regionalnymi wiktuałami.

VIII ROCK NA BAGNIE 2018 odbędzie się od 5 do 7 lipca w Goniądzu. Więcej informacji można znaleźć w tym miejscu.

Polecane

Share This