Znamy wyniki 10. Eliminacji do Pol’and’Rock Festivalu

To oni zamykają skład Najpiękniejszego Festiwalu Świata.


2018.06.30

opublikował:

Znamy wyniki 10. Eliminacji do Pol’and’Rock Festivalu

foto: WOŚP

Późnym wieczorem zakończył się finał 10. Eliminacji do Pol’and’Rock Festival, podczas których poznaliśmy również zwycięzców Plebiscytu Złotego Bączka. Aż 11 zespołów biorących udział w Eliminacjach zagra w pierwszych dniach sierpnia w Kostrzynie nad Odrą.

Po raz kolejny to właśnie w warszawskiej Progresji rozstrzygnęły się losy zespołów biorących udział w Eliminacjach do Pol’and’Rock Festival. Rokrocznie kilkaset zespołów z całego świata zgłasza się do Fundacji WOŚP, chcąc zawalczyć o możliwość występu na Najpiękniejszym Festiwalu Świata. Ci, którzy spodobają się w trakcie przesłuchań płyt, dostają szansę zaprezentowania się w trakcie koncertów półfinałowych, a najlepsi przechodzą do finału.

Tuż przed 16.00 jury pod przewodnictwem Jurka Owsiaka otworzyło finał Eliminacji, w którym zobaczyliśmy 11 zespołów znanych publiczności z wcześniejszych koncertów we Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku: Horrorscope, Cichy, Opus Magnum, OHO!KOKO, Snowman, Pull The Wire, Dream Atlas, Rust, Glasspop, Hope i Agata Karczewska. Zagrali także: gość specjalny – Venflon oraz gwiazda wieczoru – Happysad.

Po kilku godzinach przepełnionych muzyką jury ogłosiło wyniki swoich obrad, poznaliśmy także zwycięzców Plebiscytu Złotego Bączka.

Na 24. Pol’and’Rock Festival zagrają:
Duża Scena – Snowman, Hope, Rust, Agata Karczewska
Mała Scena – OHO!KOKO, Glasspop, Cichy
Scena Viva Kultura w Pokojowej Wiosce Kryszny – Pull The Wire
Scena Lecha – Horrorscope, Opus Magnum, Dream Atlas

Zwycięzcy Plebiscytu Złotego Bączka:
Scena Mała, zespoły zagraniczne – Counterfeit
Scena Duża, zespoły zagraniczne – Amon Amarth
Scena Mała, zespoły polskie – Tabu
Scena Duża, zespoły polskie – Nocny Kochanek
Głosy oddawać można było za pośrednictwem aplikacji przygotowanej przez firmę Fanpoint. W sumie oddano 38478 głosów.

Polecane