Haim – „Days Are Gone”

Jeden z najbardziej oczekiwanych debiutów roku.

2013.10.03

opublikował:


Haim – „Days Are Gone”

Wyobrażacie sobie debiutujący zespół, który może jednocześnie królować w komercyjnych stacjach radiowych i być gwiazdą festiwali takich jak Glastonbury czy Open`er? Jeśli nie, to koniecznie posłuchajcie „Days Are Gone” grupy Haim.

Jeden z najbardziej oczekiwanych debiutów tego roku (zwycięstwo w BBC Sound of 2013) nie zawodzi. Niebanalny indie-pop sióstr Este, Danielle i Alany z Kalifornii na pozór nie jest niczym odkrywczym. Przepis na sukces jest całkiem prosty: połączyć folk  lat 70-tych z popem lat 90-tych oraz współczesnym indie rockiem i r’n’b. Całość brzmi jednak niezwykle świeżo, jest lekka, przyjemna i potrafi zaskoczyć. „Days Are Gone” sprawdzi się zarówno w radiu jak i na parkiecie.

Znane już od dłuższego czasu cztery single: „Falling”, „Forever”, „The Wire” i „Don’t Save Me” to wybór idealny. Chwytliwe, gitarowe melodie, wspaniale współgrające wokale, pulsująca r’n’b sekcja rytmiczna. Po prostu murowane hity. Na szczęście pozostałe siedem kompozycji nie odstaje specjalnie poziomem od singli. Na szczególną uwagę zasługuje funkowy utwór tytułowy, trochę w klimacie „Changes” 2Paca. Wyróżnia się też wykręcona „My Song 5”, która brzmi jak połączenie któregoś z kawałków Justina Timberlake’a z gitarą w stylu The Black Keys.

Sądzę, że po takim debiucie Haim będzie jednym z najgorętszych towarów na przyszłorocznej giełdzie letnich festiwali. Obyśmy mieli okazję usłyszeć siostry nad Wisłą.

Polecane

Share This