LENNY KRAVITZ – „It Is Time For A Love Revolution”

Po ponad trzech latach przerwy Lenny wraca z nową płytą. Już sam tytuł zapowiada, że artysta zamierzał dokonać przewrotu.

2008.02.28

opublikował:


LENNY KRAVITZ – „It Is Time For A Love Revolution”

Ale czy miłosna rewolucja to także w tym przypadku rewolucja muzyczna? „It Is Time For A Love Revolution” nie zaskakuje, jest natomiast miłym powrotem do początku kariery Kravitza. Fakt ten cieszy, tym bardziej, że ostatnie albumy to klasyczny przykład dryfowania w obszarze muzyki o charakterze czysto komercyjnym. Ckliwe ballady staly się niemalże znakiem firmowym Lennego, a rockowemu brzmieniu zabrakło dawnego polotu. Nowy materiał nagrywany był na wyspach Bahama, w Miami, Paryżu i Nowym Jorku. Klimat najwyraźniej sprzyjający da się odczuć na krążku. Mimo braku zapowiadanej rewolucji, dostajemy spory zastrzyk radości i energii. Rock`n`roll miesza się z muzyką funk, co było z resztą znamienne u Kravitza przed kilkunastu laty. „If You Want It” i „Will You Marry Me” są wyrażnym ukłonem w stronę lat 60-tych i samego mistrza funkowych brzmien, Jamesa Browna.

Zdecydowanie ciekawsza i bardziej dynamiczna wydaje się pierwsza część płyty. Jednak w drugiej na uwagę zasługuje „Back in Vietnam”, który jakże odmienny tematycznie, doskonale wpasowuje się w klimat „It Is Time For A Love Revolution”. Na krążku nie mogło oczywiście zabraknąć spokojnych utworów, którymi Kravitz nieustannie podbija serca milionów kobiet. Romantyczne „I Love The Rain” czy seksowne „Dancin` Til Dawn” to kwintesencja stylu artysty. „It Is Time For A Love Revolution” potwierdza, starą zasadę, że gdy dojdzie się do punktu krytycznego zwanym „The Best Of” i brakuje pomysłów na innowacje , najlepiej jest wrócić do korzeni. Fani Lennego Kravitza powinni być usatysfakcjonowani nowym krążkiem, gdyż odzwierciedla najlepsze momenty w karierze artysty. Płyta ma tą niewymuszoną lekkość, która sprawia, że po prostu dobrze się jej słucha.

Utwory:

Love Revolution

Bring It On

Good Morning

Love, Love, Love

If You Want It

I`ll Be Waiting

Will You Marry Me

I Love The Rain

A Long And Sad Goodbye

Dancin` Til Dawn

This Moment Is All There Is

A New Door

Back In Vietnam

I Want To Go Home

Polecane

Share This