1 NA 1: Artur Rawicz vs Forin


2018.11.16

opublikował:

1 NA 1: Artur Rawicz vs Forin

foto: P. Tarasewicz

Jeśli kolekcjonujecie płyty CD, na pewno znajdziecie na swojej półce choć jeden album, którego oprawę graficzna przygotował Grzegorz „Forin” Piwnicki. Artysta najczęściej współpracuje z raperami, ale na przestrzeni 18-letniego stażu na rynku współpracował choćby z Mrozem czy Happysad.

Wielu polskich artystów marzy o zagranicznej karierze, ale Forin – choć ma za sobą również międzynarodowe kooperacje – chwali sobie funkcjonowanie na rodzimym rynku. – Polska jest na tyle fajnym rynkiem, że przykłada się tu wagę do tego, jak wyglądają płyty – mówi Arturowi Rawiczowi, wyjaśniając, że kiedy ogląda oprawy przygotowywane na Zachodzie, często bije go po oczach cięcie kosztów i marginalizowanie warstwy wizualnej wydawnictwa.

Właściciel Forin Studio oraz Truest Artists trzykrotnie zdobył nagrodę COVERawARTS za najlepszą okładkę płytową roku. Jako jedyny był nagradzany trzy razy z rzędu – 2013, 2014, 2015. U nas Forin pojawia się w związku finałem projektu Druga Strona Ulicy – Sztuka Niepodległa, który odbędzie się już 18. listopada w Warszawie. W planie okolicznościowe koncerty Hemp Gru, Peji, Waldemara Kasty, a także premiera obszernego, limitowanego wydawnictwa zawierającego m.in. prace uczestników, które powstały podczas warsztatów zrealizowanych we Wrocławiu, Poznaniu i Warszawie.

Polecane

Share This