1 NA 1: Artur Rawicz vs Michał Wiraszko (Jarocin Festiwal)

"Festiwal w Jarocinie nigdy nie oglądał się na to, co dzieje się w mainstreamie".

2017.08.31

opublikował:


1 NA 1: Artur Rawicz vs Michał Wiraszko (Jarocin Festiwal)

foto: kadr z wideo

Na kilka dni przed rozpoczęciem tegorocznego festiwalu w Jarocinie prezentujemy rozmowę z Michałem Wiraszko, dyrektorem artystycznym imprezy, który wyjaśnia, skąd wziął się pomysł, by układanie line-upu imprezy powierzyć ambasadorom, o wpływie jarocińskiego przeglądu Rytmy Młodych na kształt polskiej sceny na przestrzeni dekad oraz o tym, że w tym roku organizatorzy oddają festiwal miastu.

Festiwal w Jarocinie nigdy nie oglądał się na to, co dzieje się w mainstreamie – mówi nam Michał Wiraszko tłumacząc, że jarocińska impreza nie ma być kolejnym letnim festiwalem na koncertowej mapie, a wydarzeniem, w które będzie można „wejść całym sobą” i przeżyć coś niepowtarzalnego.

W line-upie prym wiedzie przede wszystkim polska reprezentacja na czele z Ambasadorami: Wojciechem Waglewskim (na scenie razem JF2017 z Voo Voo), Krzysztofem Zalewskim, Fiszem i Emade. Ponadto zagrają również m.in. Hey, Ørganek, O.S.T.R., Dezerter, Decapitated, Lao Che, Wojtek Mazolewski Quintet i wielu innych. Oprócz nich na festiwalowych scenach pojawią się m.in. Pere Ubu i Jono McCleery. Tegoroczna odsłona festiwalu odbędzie się w dniach 14-16 lipca.

 

 

Polecane


Share This