1 NA 1: Artur Rawicz vs Jarek Rawicki (www.muzo.pl)

Jacek Rawicki z Muzo gościem Artura Rawicza.

2012.04.12

opublikował:


1 NA 1: Artur Rawicz vs Jarek Rawicki (www.muzo.pl)

Dziś wystartował serwis muzo – muzyczny projekt subskrypcyjny oferujący w legalny sposób miliony utworów online. Za 9,90 zł miesięcznie można mieć nieograniczony dostęp do gigantycznej bazy muzyki, w tym nowości muzycznych dostępnych już w dniu ich premiery rynkowej. Aplikację można pobrać ze strony www.muzo.pl

Gigantyczna baza muzyki zawsze pod ręką


W muzo można znaleźć więcej utworów niż w największych sklepach muzycznych w Polsce. Nowe wydawnictwa dostępne będą w muzo już w dniu ich premiery rynkowej. W momencie startu w serwisie znajduje się blisko milion utworów z największych wytwórni muzycznych, w tym Sony Music, Universal Music. Trwają rozmowy z pozostałymi wytwórniami, jak EMI Music, Warner Music, Orchard. Dzięki współpracy z tymi firmami jeszcze w tym roku baza muzo zwiększyć się ma do 5 milionów utworów. Oferta będzie obejmowała najbardziej pożądane przez słuchaczy treści polskie i zagraniczne.

– Mamy ambicje, aby muzo stał się jednym z czołowych projektów muzycznych w Polsce. Dzięki rewolucyjnemu podejściu do dystrybucji muzyki, dbałości o jakość oferty i przejrzystej polityce cenowej zamierzamy odpowiedzieć na potrzeby współczesnych słuchaczy. W końcu jest na rynku gigantyczna oferta muzyczna dostępna w sensownej cenie, w dowolnym czasie i miejscu – mówi Jarosław Rawicki, Dyrektor Produktu Muzo, Redefine.

Poziomy dostępów – bezpłatny i opcje dodatkowe

Dostęp do treści oferowany jest w trzech poziomach: muzo, muzo i muzoGO. Pierwszy jest modelem bezpłatnym, w ramach którego można słuchać dowolnych utworów z bazy do 20 godzin miesięcznie. – Uważamy, że internauci muszą poznać, na czym polega taki sposób konsumpcji muzyki. Nie trzeba pobierać plików, kopiować ich, kupować nośników czy osobnych ścieżek audio. W dowolnym czasie można mieć legalny i pełny dostęp do gigantycznej bazy muzyki na swoim komputerze – mówi Jarosław Rawicki, Dyrektor Produktu muzo.

Opcje płatne dotyczą nielimitowanych dostępów do zasobów muzo oraz gwarantują brak reklam. Pakiet muzo umożliwia słuchanie muzyki bez limitów czasowych za pomocą aplikacji na komputer z systemem Windows. Z myślą o osobach, które chcą mieć dostęp do biblioteki utworów w dowolnym czasie i miejscu, przygotowany został pakiet muzoGO wraz z aplikacją na urządzenia mobilne (Android, wkrótce iOS i inne platformy). Najważniejszą korzyścią związaną z pakietem muzoGO jest możliwość zgrywania dowolnej liczby utworów do pamięci telefonu i korzystania z nich off-line. Pakiety płatne (muzo i muzoGO) aktywowane są na okres jednego miesiąca i kosztują odpowiednio 9,90 zł i 19,90 zł.

Funkcjonalności aplikacji muzo

Funkcjonalności muzo mają pomóc w eksploracji obszernych zasobów , poznawaniu nowych artystów i ich twórczości. Zamiast podziału bazy utworów na gatunki muzyczne nacisk położony został na powiązanie artystów z podobnymi wykonawcami. Serwis muzo umożliwia wyszukiwanie artystów z bazy, tworzenie własnych playlist i dzielenie się nimi ze znajomymi.

Użytkownicy mogą skorzystać z gotowych playlist i propozycji w zakładce „radio” uporządkowanych zgodnie z tradycyjnych porządkiem gatunkowym oraz zestawień okazjonalnych przygotowywanych przez redakcję muzo.

Aplikację muzo można zintegrować z kontem na Facebooku oraz logować się tymi samymi danymi, a dzięki temu polecać utwory i albumy znalezione w muzo bądź dzielić się ze znajomymi swoimi playlistami. W planach jest dalsze rozwijanie funkcji społecznościowych i integracja z zewnętrznymi serwisami.

Mobilna aplikacja muzo umożliwia synchronizację z kontem PC, pobieranie plików do pamięci telefonu, dzięki czemu można słuchać muzyki bez konieczności łączenia się z siecią internetową i ponoszenia kosztów transferu danych. Abonenci muzoGO mogą pobrać do wersji off-line dowolną liczbę plików, jaka zmieści się w pamięci telefonu komórkowego, i korzystać z nich za pomocą dedykowanej aplikacji. – To tak jakby mieć zawsze w kieszeni setki ulubionych płyt i móc zabrać je wszędzie ze sobą – komentuje Jarosław Rawicki.

Uruchomiona wersja aplikacji muzo dostępna jest w opcji beta. Planowana jest dalsza rozbudowa bazy plików muzycznych, tworzenie dodatkowych aplikacji mobilnych oraz funkcjonalności rekomendacyjno-społecznościowych. Muzo ma być drugim obok ipla kluczowym projektem firmy Redefine związanym z rozrywką online. Wprowadzeniu na rynek projektu muzo towarzyszyć będą działania promocyjne prowadzone we współpracy z firmami Cyfrowy Polsat, Telewizja Polsat oraz Polkomtel. Dla klientów Cyfrowego Polsatu przygotowane zostały specjalne akcje promocyjne umożliwiające zdobycie dostępu do muzo . Muzo będzie serwisem partnerskim dla telewizyjnego show „Must Be The Music. Tylko Muzyka” oraz serwisu Muzodajnia.pl.

 

 

Polecane

Share This