Pomagamy zrozumieć hip-hop – Te-Tris gościem podcastu „Od Kimona do Maty”


2022.12.23

opublikował:

Pomagamy zrozumieć hip-hop – Te-Tris gościem podcastu „Od Kimona do Maty”

Kluczowy dla polskiego rapu okres, w którym gatunek rozwija skrzydła, upada i powstaje z popiołów. Płyty do dyskutowane do dziś rozebrane na czynniki pierwsze i ich wpływ na następne pokolenia. Goście rzucający nowe światło na fonograficzne klasyki i prowadzący dostarczający kontekstów pozwalających poczuć i zrozumieć najbardziej nieprzewidywalne, a przy tym dynamiczne zjawisko w naszej kulturze. Drugi sezon produkowanego przez CGM podcastu „Od Kimona do Maty – historia polskiego rapu” koncentruje się na latach 2002-2011. Marcin Flint i Kajetan Szewczyk biorą pod lupę ponadczasowe krążki m.in. Sokoła, Pezeta, donGURALesko i O.S.T.R.-a. Z wizytą wpadają chociażby reprezentanci Molesty, Hemp Gru i Kasta Składu. Tego nie można przegapić.

Co znajdziecie w nowym odcinku?

Polski rap znów ma się świetnie, ale największe wydarzenia płytowe 2011 roku pokazują, że to będzie inna muzyka niż kiedyś. Na „Locie 2011” Te-Trisa i „DeNekstBest” VNM-a inne są brzmienia, inspiracje, a nawet mentalność artystów. „Cztery i pół” Łony z Webberem i „Czysta brudna prawda” Sokoła z Marysią Starostą to nowe, eklektyczne otwarcia w dyskografiach zasłużonych raperów. Całość uzupełni wywiad z Te-Trisem.

Nowy odcinek podcastu w każdy piątek na tej stronie. W ciągu 48 godzin od publikacji będzie dostępny bezpłatnie w aplikacji.

W miarę trwania drugiego sezonu odcinki z pierwszego regularnie lądowały na Spotify. Teraz możecie tam znaleźć już całą serię. Aby odtworzyć podcast, wystarczy kliknąć poniższą grafikę.

Niniejszym odcinkiem kończymy drugi sezon podcastu. „Od Kimona do Maty. Historia polskiego rapu” wraca 20 stycznia.

Polecane

Share This