Proceente Feat. Rahim: „Tata Miuosha wyjaśnił mi jak działa biznes”

Tym razem Rahim odwiedził naszą redakcję, w nietypowej dla siebie roli - pisarza


2021.01.27

opublikował:

Proceente Feat. Rahim: „Tata Miuosha wyjaśnił mi jak działa biznes”

Foto: P. Tarasewicz / CGM.PL

Proceente rozmawiał z Rahimem o jego ostatniej płycie nagranej z Aradabem i Kleszczem, książce napisanej przez rapera, ciężkim dla raperów 2020 roku, popularności raperów ze Śląska, raperze, który zadebiutuje w MaxFlo w 2021 roku, o ewolucji artystycznej i odejściu Grubsona z wytwórni, o wyjątkowej płodności beatowej Magiery, koncertach online i perspektywie braku grania w najbliższym czasie.

SPRAWDŹ TAKŻE: Dwa i pół miliona w tydzień? Tak to robią PRO8L3M i Brodka

Wywiad zarejestrowano pod koniec 2020 roku.

Dokładnie w dniu swoich 42. urodzin Rahim wydał wspomnienia zatytułowane „Ludzie z tylnego siedzenia”. W napisanej wspólnie z Przemkiem Corso książce współzałożyciel Paktofoniki, Pokahontaz i właściciel wytwórni MaxFloRec ma opowiedzieć o swoim życiu, muzycznej karierze, filmie „Jesteś Bogiem”, a także ludziach, których spotkał na swojej drodze. CGM.pl jest patronem medialnym publikacji.

O książce:

Nie zawsze musisz prowadzić. Czasami ważniejsze jest to, kto z tobą jedzie.

RAHIM, współzałożyciel legendarnej Paktofoniki i Pokahontaz, ojciec i szara eminencja wytwórni MaxFloRec, po raz pierwszy opowiada szczerze o swoim życiu, hip-hopie, dorastaniu na Śląsku, spełnianiu marzeń i budowaniu muzycznej kariery. Od pierwszych bitów klejonych na amidze 1200 w rodzinnym mieszkaniu w Mikołowie, przez nagrywki z 3-X-KLANem, Kalibrem 44 i fenomenalny sukces Paktofoniki, aż po solową karierę, powstanie Pokahontaz, niecodzienne kolaboracje i własną wytwórnię MaxFloRec.

Ta książka to wyczerpująca opowieść o miłości, przyjaźni, pakcie przy dźwiękach głośnika, a także nieuczciwych wydawcach i dzikim muzycznym rynku lat 90, w którym albo byłeś twardy, albo zostawałeś pożarty i kończyłeś z długami. Przeczytasz w niej o kulisach pracy nad kultową „Kinematografią”, śmierci przyjaciela, szaleństwie, które nastało po premierze filmu „Jesteś bogiem”, budowaniu własnej muzycznej tożsamości, pożegnaniu z przeszłością, o honorze i zaczynaniu wszystkiego od nowa, a także o Pokahontaz, nowych brzmieniach, promowaniu młodych artystów i całkowicie nowych projektach.

To szczera spowiedź i podsumowanie ponad 20 lat życia pełnego muzyki, ciekawych opowieści, spotkań i ludzi. To książka faceta, który dużo osiągnął, jednocześnie nigdy nie zapominając o tych, których ma wokół siebie. I o osobach, które pomagały mu tworzyć i nieustannie przeć naprzód. O tych wszystkich, którzy są tacy jak on.

O ludziach z tylnego siedzenia.

OBSERWUJ NAS NA FACEBOOKU

Policja opublikowała nagranie z innej kamery.

Opublikowany przez cgm Środa, 27 stycznia 2021

Polecane

Share This