Video - "Doskonale wszystko jedno"

CGM.pl/info prasowe, 27.08.2015

TAGI: Video

Nowa płyta już w sklepach i do odsłuchu w TIDAL oraz WiMP.

Wyjątkowy format okładki imitujący kasetę video i tytuł zapisany własnoręcznie przed lidera zespołu Wojtka Łuszczykiewicza – to prawdziwa gratka dla fanów. "Doskonale wszystko jedno" to zbiór przebojowych piosenek w typowym dla Video klimacie "brudnego popu". Na krążku znajdują się m.in. przebojowe utwory "Wszystko Jedno" i "Ktoś Nowy"  oraz dwie piosenki nagrane z legendarnym Janem Borysewiczem. "Doskonale wszystko jedno" to jedno z najbardziej oczekiwanych wydawnictw tego roku.

"Doskonale wszystko jedno" to płyta taka, jacy jesteśmy my - mówi charyzmatyczny lider grupy Video Wojtek Łuszczykiewicz. Jest zatem dość eklektyczna: chwilami brawurowa, chwilami stonowana, czasami lekko abstrakcyjna, czasami melancholijna. Zawsze lubiłem koncepcję, żeby piosenki na krążku były jak rożne książki na mojej półce. I w zależności od nastroju, mogę wybrać czy mam akurat ochotę na Kinga, Tolkiena czy Topora.

Każda nasza płyta to kolejna próba zmierzenia się z własną wyobraźnią, za każdym razem próbujemy sami siebie zaskoczyć. Gdybym miał opisać jej zawartość, sięgnąłbym chyba po odniesienie do Quentina Tarantino. Gramy więc razem z odbiorcą: żonglujemy tematami, mieszamy style, gatunki i trochę łamiemy reguły - coś abstrakcyjnego może być jednocześnie i poważne i niezupełnie na serio. I tak jak u Tarantino cały album jest mocno intertekstualny – dodaje.Udział Jana jest dla mnie absolutnym spełnieniem szczeniackich marzeń i niezwykłą frajdą dla całej kapeli - mówi Wojtek.

Dziennikarze zawsze pytają: a jaką właściwie muzykę gracie? Na użytek chwili użyłbym określenia, że "Doskonale wszystko jedno" to nasz muzyczny eskapizm, pop-rock z tatuażem. Jest nawet ładnie ubrany, ale przed chwilą wybił komuś kamieniem szybę – mówi Łuszczykiewicz.

Wraz z premiera płyty rusza wyjątkowy konkurs, w którym wygrać można specjalny koncert zespołu Video w domu laureata. Szczegóły konkursu znajdują się na Facebooku zespołu Video i Universal Music Polska.

W dniu premiery płyty o godz. 18 w warszawskim Empiku przy ulicy Marszałkowskiej odbędzie się mini koncert zespołu Video oraz rozmowa i spotkanie z fanami.