Anita Lipnicka pisze tekst dla byłej wokalistki Varius Manx. Sprawdźcie „Wilcze serce” Józefiny


2021.01.29

opublikował:

Anita Lipnicka pisze tekst dla byłej wokalistki Varius Manx. Sprawdźcie „Wilcze serce” Józefiny

Józefina wraca na scenę po długiej przerwie z singlem “Wilcze Serce”. Bogatsza o życiowe doświadczenia, dojrzalsza i bardziej świadoma siebie, zaskakuje swoją artystyczną metamorfozą.

Pierwszy singiel artystki “Wilcze Serce” to opowieść o dziewczynie, która gna za spełnieniem. To piosenka o kobiecej sile i zatraceniu w namiętności, o porzuceniu starej. ludzkiej wersji siebie. Tekst do piosenki napisała Anita Lipnicka, a muzykę sama artystka wraz z polsko-szwedzko-kanadyjskim teamem producenckim. Za reżyserię i zdjęcia do klipu odpowiedzialny jest Adam Romanowski, mający na swoim koncie współpracę z czołowymi, polskimi artystami.

Nowe utwory Józefiny łączą w sobie proste i zapamiętywalne melodie oraz eklektyczne aranżacje. W piosenkach nie brakuje akustycznych i elektronicznych barw, a gitarowe brzmienia mieszają się ze światem muzyki klasycznej czy vintage.

SPRAWDŹ TAKŻE: Miley Cyrus i jej Tiny Desk Concert w bardzo oryginalnej scenografii

Teksty są pełne tęsknoty i namiętności miejskich kolorów i smaków, gdzie rzeczywistość miesza się z magią. Najtrafniejszym określeniem dla stylu jaki proponuje Józefina jest nowoczesny, eklektyczny artpop.

Józefina jest znana słuchaczom jako wokalistka Varius Manx, występowała z Piotrem Rubikiem jako solistka oraz grała w teatrze Studio Buffo. W 2007 zwyciężyła w Opolskich Debiutach oraz finale programu Szansa na Sukces.

Lista singli jak zwykle mocno odmienna od listy sprzedawanych w Polsce płyt.

Opublikowany przez cgm Czwartek, 28 stycznia 2021

Polecane

Share This