Bush po raz pierwszy w Polsce


2013.04.17

opublikował:

Bush po raz pierwszy w Polsce

Już w lipcu na jedynym koncercie i po raz pierwszy w naszym kraju wystąpi najlepsza post – grunge`owa formacja z Wielkiej Brytanii! Bush zaprezentuje się polskiej publiczności 9 lipca, w warszawskiej Stodole. Zespół ten należy do jednych z najpopularniejszych grup lat 90-tych, w samych tylko Stanach Zjednoczonych formacja sprzedała ponad 10 mln płyt, a ich debiutancki krążek z 1994 roku, „Sixteen Stone” sześciokrotnie pokrył się platyną. To właśnie ten zespół wylansował takie niezapomniane hity jak: „Everything Zen”, „Swallowed”, „The Chemicals Between Us” czy „Letting The Cables Sleep”.

BUSH

9.07.2013

Warszawa, Stodoła

godz. 20.00

Otwarcie bramek: godz.19.00

Ceny biletów (w sprzedaży od 19 kwietnia):

120/140 zł

Grupa powołana do życia została w 1992 roku, w Londynie, a powstała z inicjatywy wokalisty i gitarzysty Gavina Rossdale`a oraz gitarzysty Nigela Pulsforda. Po uzupełnieniu składu zespół rozpoczął prace nad debiutanckim albumem, który finalnie ukazał się w 1994 roku. „Sixteen Stone” spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem, a brzmienie grupy porównywane było z dokonaniami takich formacji jak Pearl Jam czy Nirvana.

2 lata później swoją premierę miała kolejna płyta Bush, „Razorblade Suitcase”, z której pochodziły takie przeboje jak np. „Swallowed” czy „Greedy Fly”. Na kolejnym albumie „The Science Of Things” grupa urozmaiciła swoje brzmienie i krążek ten przyniósł kolejne wielkie przeboje „The Chemicals Between Us” oraz „Letting The Cables Sleep”.

W 2001 r. ukazał się album „Golden State”, po wydaniu którego zespół zawiesił swoją działalność, a lider formacji, Gavin Rossdale wraz z gitarzystą Chrisem Traynorem powołali do życia projekt pod nazwą Institute, a następnie Rossdale skoncentrował się na solowej karierze muzycznej oraz filmowej. Bush reaktywowany został w 2010 roku, kiedy to formacja po raz pierwszy od 8 lat wystąpiła razem na amerykańskim festiwalu Epicenter Music Festival.

W 2011 roku premierę miał najnowszy album grupy, „The Sea Of Memories”. Zespół obecnie działa w składzie: Gavin Rossdale (gitara, wokal), Robin Goodridge (perkusja), Chris Traynor (gitara) i Corey Britz (bas) i w takim składzie już w lipcu formacja pojawi się w Polsce! Usłyszymy na pewno nie tylko takie najnowsze kompozycje jak „The Sound Of Winter” czy „Baby Come Home”, ale też i największe przeboje grupy!

Tagi


Polecane

Share This