Byli dziennikarze Trójki pokazują nową redakcję


2020.05.30

opublikował:

Byli dziennikarze Trójki pokazują nową redakcję

Część byłych dziennikarzy Trójki, po odejściu z rozgłośni, postanowiło ruszyć z własną rozgłośnią. Radio Nowy Świat ma niebawem rozpocząć nadawanie, udziałowcami spółki są m.in. Magda Jehton, Jan Chojnacki czy Wojciech Mann. Aby radio działało potrzebne jest 250 tysięcy złotych miesięcznie, więc rozpoczęto zbiórkę na patronite.pl. Kwotę uzbierano w rekordowym tempie, a obecnie na koncie zbiórki jest już ponad milion złotych.

SPRAWDŹ TAKŻE: Kazik odpowiada prezydentowi: Radziłbym, żeby nie zabierał głosu w sprawach, na których się nie zna

Radio będzie nadawać, a obecnie ekipy remontowe pracują nad nową siedzibą radiowców. Redakcja znajduje się w dawnym przedszkolu na warszawskim Wilanowie. Prace rozpoczęto 10 maja i przemalowano siedzibę, zbudowano studio emisyjne, umeblowanie, zrobiono podłączenia łączy światłowodowych, zbudowano serwerownię czy stworzono bazę muzyczną. Radiowcy podzielili się pierwszymi zdjęciami z nowej redakcji.

W najbliższym czasie rozpoczniemy testowanie streamingu, prosząc Państwa uprzejmie o pomoc. Naszym zamiarem jest maksymalne obciążenie serwerów, by sprawdzić, czy nie wpływa ono negatywnie na jakość transmisji – zapowiadają twórcy Radia Nowy Świat, prezentując dotychczasowe efekty na zdjęciach. – Obiecujemy, że w najbliższych dniach podzielimy się z Państwem kolejną relacją fotograficzną. Blisko, coraz bliżej – napisano na Facebook’u.

SPRAWDŹ TAKŻE: Lech Roch Pawlak w charytatywnej akcji

Polecane


Share This