donGURALesko i Magiera szykują wspólny projekt


2019.11.13

opublikował:

donGURALesko i Magiera szykują wspólny projekt

fot. Karol Makurat / tarakum.pl

Już na początku roku donGURALEsko zapowiedział, że oprócz mixtape’u „Miłość, szmaragd i krokodyl” i albumu „Latające ryby” (oba wydawnictwa są już na rynku) szykuje także krążek o roboczym tytule „Mowa ciemna”. Materiał ma się ukazać w 2020 roku. W rozmowie z Kubą Głogowskim poznański weteran zdradza, że nie jest to jedyny projekt, któremu poświęca czas.

Pracujemy już długo z panem Magierą nad wskrzeszeniem projektu „Poeci”. Troszkę porzuciliśmy ten temat, ale w końcu do niego wrócimy – mówi DGE.

„Poeci” to wydany 10 lat temu album duetu White House Records, na którym raperzy interpretowali wiersze m.in. Jacka Kaczmarskiego, Juliana Tuwima, Adama Mickiewicza czy Witkacego. Jednym z gości zaproszonych wówczas do współpracy przez LA i Magierę był właśnie donGURALesko, który nagrał „Mochnackiego” Jana Lechonia.

Kiedy pojawi się nowa odsłona „Poetów”, tego niestety na razie nie wiemy. DGE informuje natomiast, że formuła ulegnie zmianie. Na poprzedniej płycie poza nim nawijali m.in. Łona, Numer Raz, Trzeci Wymiar, Sokół, Peja i O.S.T.R.. Teraz ma być inaczej.

Tym razem tylko w wykonaniu Gurala, dlatego, że uważam, że te teksty, ten rap – to jest ciekawe w ogóle. Hip-hop jest kulturą uniwersalną i ci polscy poeci byli znakomitymi – jak byśmy to dzisiaj powiedzieli – raperami. Wszystko zostało powiedziane na szereg bardzo technicznie ciekawych sposobów i warto do tego wracać. Warto te teksty wskrzeszać. I ja tym wskrzesicielem będę – mówi raper.

Polecane

Share This