Foo Fighters z niecodziennym klipem promującym nowy album


2021.03.22

opublikował:

Foo Fighters z niecodziennym klipem promującym nowy album

fot. mat. pras.

Pandemia koronawirusa wymusiła na Foo Fighters przełożenie XXV-lecia istnienia na 2021 roku. Grupa wydała nowy album, wypuściła na rynek buty przygotowane wspólnie z marką Vans, a także sake HANSHO (Midnight), co jest owocem kooperacji z japońską firmą TATENOKAWA. Zespół promuje swój nowy produkt w nowym klipie, przedstawiając w nim proces produkcji trunku. Jeśli chcecie zobaczyć na ekranie muzyków – nie tym razem, nowy klip jest w całości poświęcony kulisom tworzenia sake.

Wideo mylnie zatytułowano „Medicine at Midnight”, czyli tak jak album i jeden z umieszczonych na nim utworów. Ścieżką dźwiękową poniższego filmu jest otwierający krążek utwór „Making A Fire”.

Sprawdź także: Lana Del Rey w piątek wydała płytę i już zapowiedziała kolejną

Na krążku „Medicine at Midnight” znalazło się dziewięć premierowych utworów trwających łącznie 37 minut. Zespół promował krążek singlami „Shame Shame”, „No Son Of Mine” i „Waiting Of A War”. Wrażenie robił szczególnie ten ostatni utwór – pacyfistyczny song napisany przez Dave’a Grohla pod wpływem rozmowy z córką.

Jako dziecko dorastające na przedmieściach Waszyngtonu, zawsze bałem się wojny. Miałem koszmary z pociskami na niebie i żołnierzami na podwórku, najprawdopodobniej wywołane przez polityczne napięcie wczesnych lat 80. i moją bliskość do Kapitolu. Nad moją młodością wisiała ciemna chmura beznadziejnej przyszłości.

Kiedy poprzedniej jesieni prowadziłem moją 11-letnią córkę do szkoły, któregoś dnia zapytała: „Tatusiu, czy będzie wojna?”. Serce zakołatało mi w klatce piersiowej, gdy spojrzałem w jej niewinne oczy, ponieważ zdałem sobie sprawę, że żyje teraz pod tą samą ciemną chmurą, pod którą 40 lat temu żyłem ja. Tego dnia napisałem „Waiting On A War”. Ta piosenka powstała dla mojej córki Harper, która zasługuje na przyszłość, tak jak każde dziecko – komentował przy okazji premiery utworu Grohl.

Polecane

Share This