Gregory Porter z nową muzyką i misją na Marsa


2020.07.27

opublikował:

Gregory Porter z nową muzyką i misją na Marsa

NASA ogłosiła, że nagradzany Grammy wokalista i autor piosenek Gregory Porter uświetni start historycznej misji Mars 2020 Perseverance. Podczas transmisji zaplanowanej na czwartek, 30 lipca, artysta wykona przygotowaną specjalnie na tę okazję wersję utworu „America The Beautiful” ze swojego domu w Kalifornii. Porter jest pierwszym w historii artystą, którego NASA zaprosiła do występu podczas startu misji na Marsa.

Zapowiedź ta zbiega się w czasie z premierą nowego singla Portera „Concorde” – radosna, ujmująca oda do podróży międzygwiezdnych. Towarzyszy mu teledysk z motywem kosmicznym, w którym Porter, przebrany za astronautę, występuje u boku swojego syna, Demyana. Utwór pochodzi z jego najnowszego albumu All Rise, który ukaże się 28 sierpnia nakładem Blue Note Records/Universal Music Group.

Czuję się zaszczycony, że NASA zaprosiła mnie do występu przed tym historycznym startem. Eksploracja kosmosu inspirowała mnie od dziecka i nadal budzi we mnie podziw, gdy patrzę nocą w niebo. Wspaniale jest być częścią tego spektakularnego wydarzenia i dzielić tę wspólną chwilę międzyplanetarnej wyprawy z milionami ludzi na całym świecie – powiedział Gregory Porter.

SPRAWDŹ TAKŻE: Założyciele labelu 2020: „W muzyce kierujemy się pasją, nie cyframi”

Rakieta z łazikiem Perseverance zostanie wyniesiona na Czerwoną Planetę 30 lipca z Przylądka Canaveral na Florydzie. Łazik został zaprojektowany w taki sposób, by lepiej zrozumieć geologię Marsa oraz poszukiwać śladów organicznego życia. Misja zbierze i przechowa zestaw próbek skał i gleby, które w przyszłości mogą być sprowadzone z Marsa na Ziemię. Po raz pierwszy w historii zarejestruje również marsjańskie dźwięki i podda testom nowe technologie, mające służyć przyszłym robotycznym i ludzkim eksploracjom Marsa. Pełne relacje z misji będą transmitowane za pośrednictwem telewizji NASA oraz strony internetowej agencji, a także wielu innych platform.

Gregory Porter jestjednym z najbardziej utytułowanych współczesnych wokalistów jazzowych. Artysta zdobył międzynarodowe uznanie dzięki nagrodzonym Grammy albumom Liquid Spirit i Take Me To The Alley, oraz koncertom w wyprzedanych salach na całym świecie. Jego szósty album studyjny, All Rise, to powrót do pisania własnych piosenek – tekstów przepełnionych filozofią codzienności i okruchami prawdziwego życia, napisanych do nastrojowej muzyki, będącej mieszanką jazzu, soulu, bluesa, gospel i popu.

„Concorde” to piąty singiel pochodzący z najnowszej płyty, napisany przez Portera podczas podróży samolotem. Choć Porter nie może być w tej chwili w trasie koncertowej, nie zmienia się jego zamiłowanie do podróży, a występ artysty dla NASA będzie z pewnością nie z tego świata.

Polecane

Share This