Halestorm wraca z płytą „Back From The Dead”


2022.05.07

opublikował:

Halestorm wraca z płytą „Back From The Dead”

Nagrodzona Grammy rockowa formacja Halestorm przedstawia swoją piątą studyjną płytę, „Back From The Dead”. „Associated Press” już obstawia, że to jedno z najlepszych wydawnictw roku w kategorii hard rock/metal.

Album poprzedzał utwór tytułowy, nazwany przez „Rolling Stone” „kąsający, katartycznym wrzaskiem” oraz singiel „The Steeple”, który obecnie zajmuje miejsce w top 10 listy przebojów. – Lzzy Hale śpiewa o odzyskaniu swojego królestwa, katedry i zamku po przejściu przez „piekło” na tle ściany gitarowego huku – pisał „Guitar World”.

Z okazji premiery płyty, zespół opublikował lyric video do najnowszego singla „Wicked Ways”. Teledysk można oglądać już na kanale zespołu.

Nad brzmieniem materiału czuwał ceniony w rockowym świecie Nick Raskulinecz (Foo Fighters, Mastodon, Alice in Chains), którego wspierał Scott Stevens (Shinedown, Daughtry, New Years Day). – „Back From The Dead” to podróż przez problemy ze zdrowiem psychiczny, rozpustę, walkę o przetrwanie, odkupienie i odkrycie się na nowo przy jednoczesnym zachowaniu wiary w ludzkość – wyznała Lzzy Hale, która „Revolver” nazwał jedną z najbardziej charyzmatycznych, porywających wokalistek naszych czasów.

W listopadzie Halestorm odwiedzi Europę podczas wspólnych koncertów z Alter Bridge, w tym Polskę, 7 listopada, gdzie zagrają w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Grupa Halestorm ewoluowała z młodzieńczej fantazji rodzeństwa Lzzy i Arejaya Hale’ów do jednej z najważniejszych rockowych grup XXI wieku. Kapela może pochwalić się ponad miliardem streamów, dwiema nominacjami do Grammy i jedną statuetką za nagranie „Love Bites (So Do I)”. W 2019 roku Lzzy Hale została okrzyknięta przez Loudwire „rockową artystką dekady”.

W skład zespołu poza frontmanką wchodzą Arejay Hale (perkusja), Joe Hottinger (gitara) i Josh Smith (bas). Halestorm to nie tylko twórcy rockowych hitów, ale także znakomita ekipa koncertowa, która dzieliła scenę z takimi legendami, jak Heaven & Hell, Alice Cooper i Joan Jett.

Polecane

Share This