Imelda May, Noel Gallagher i Ronnie Wood we wspólnym utworze


2021.02.03

opublikował:

Imelda May, Noel Gallagher i Ronnie Wood we wspólnym utworze

Gościnnie w piosence pojawiają się Noel Gallagher oraz Ronnie Wood. Singiel zapowiada album „11 Past the Hour” (premiera 23 kwietnia).

Iirlandzka artystka Imelda May powraca po czterech latach z wyczekiwanym premierowym materiałem. Jej najnowszy singiel „Just One Kiss” to rasowy rock’n’roll. W utworze pojawiają się znani przyjaciele artystki, a przy okazji muzyczne legendy: Noel Gallagher na wokalu i Ronnie Wood na gitarze.

Imelda zagłębia się w temat pożądania, zarówno romantycznego, jak i cielesnego. „Just One Kiss” to zmysłowy, bluesowy numer ukazujący moc wokalu May, jak również jej talent do opowiadania historii: Ten moment, w którym wiesz, że sprawa może pójść w każdym kierunku. Przeczucie, że jeśli się temu poddasz, możesz stracić kontrolę. Podjęta w ułamkach sekund decyzja, która może zmienić wszystko, jednym pocałunkiem. Czy oprzesz się pokusie?

Po szczerej wymianie wiadomości, Noel Gallagher z radością dołączył do duetu ze swoją przyjaciółką, użyczając swojego „świetnego vibe’u i wokalu kopiącego tyłki” do namiętnego rockowego kawałka.

Gitara w „Just One Kiss” to zasługa Ronnie’ego Wooda. Muzyk The Rolling Stones i Imelda May przyjaźnią się od dawna – artystka występowała z legendą rocka na tej samej scenie, gdy miała zaledwie 16 lat. Imelda wspomina: – Ronnie jest kwintesencją radości. W jego towarzystwie nie da się być smutnym. Działa szybko, konkretnie i ma doskonałą intuicję.

SPRAWDŹ TAKŻE: Była narzeczona Marylina Mansona przerywa milczenie i odnosi się do oskarżeń wobec muzyka

„11 Past the Hour” to szósty album studyjny Imeldy May. Krążek jest zmysłowy, emocjonalny, odnosi się zarówno do intelektu, jak i intuicji. Dla artystki to zupełnie nowy rozdział w karierze. Gościnnie na płycie, poza Woodem i Gallagherem, pojawią się m.in. Miles Kane, Gina Martin, Dr Shola Mos-Shogbamimu. Współautorem i współproducentem krążka jest Tim Bran (London Grammar, Primal Scream), a kompozycyjnie artystkę wspomógł także aranżer smyczków Davide Rossi (Coldplay, U2, Goldfrapp).

„11 Past the Hour” to moja prawda. Zawsze piszę piosenki prosto z serca, opowiadam historie, które mają dla mnie znaczenie. Chciałabym myśleć, że potrafię w słowach i muzyce zawrzeć uniwersalne uczucia. Wszyscy śmiejemy się, śpiewamy, kochamy, płaczemy, tańczymy, całujemy, troszczymy się o kogoś. Przeżywamy pożądanie, gniew, radość, zmartwienia, troski, nadzieje. Czasami milczymy i chowamy wszystko w sobie, by potem tańczyć i rzucić wszystko w otchłań zapomnienia. Ale jedno jest pewne: jesteśmy w tym wszyscy. Każda piosenka to moment mojego życia. Każde życie to część większej całości. Każda minuta ma znaczenie.
– mówi Imelda May.

Wychowana w The Liberties, centralnej części Dublinu, Imelda jest jedną z najpopularniejszych artystek pochodzących z Irlandii. Odkryta przez Joolsa Hollanda, który zaprosił ją jako support na trasę, wokalistka miała okazję dzielić scenę z takimi gwiazdami jak Lou Reed, Smokey Robinson, Jeff Beck czy Jack Savoretti. Niedawno pojawiła się gościnnie na albumach i koncertach Jeffa Goldbluma i Ronnie’ego Wooda.

Jej ostatni album zajął piąte miejsce na liście sprzedaży krążków w UK, a do grona jej fanów zaliczają się Bob Dylan i Bono. W 2019 płyta „Love Tattoo” z 2008 okazała się najlepiej sprzedającym się albumem w historii nowoczesnych zestawień sprzedaży nagranym przez artystkę urodzoną i wychowaną w Irlandii.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez CGM.PL (@cgm.pl)

Polecane


Share This