Koronawirus w polskiej reprezentacji eurowizyjnej. Rafał Brzozowski komentuje sytuację


2021.05.16

opublikował:

Koronawirus w polskiej reprezentacji eurowizyjnej. Rafał Brzozowski komentuje sytuację

fot. mat. pras.

Informowaliśmy już o kłopotach zdrowotnych w polskiej reprezentacji do tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji. Przez pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa Rafał Brzozowski nie mógł pokazać się dziś na turkusowym dywanie wśród reprezentantów innych krajów.

Choć przypadek reprezentacji Polski jest pierwszym tego typu w Rotterdamie, pandemia wymusiła na organizatorach modyfikację zasad i zabezpieczenie się na takie sytuacje. Cała ekipa ponownie przejdzie testy PCR i ich wyniki mają zdecydować o tym, czy Rafał i jego towarzysze będą mogli wystąpić w Rotterdamie, czy też trzeba będzie skorzystać z zapasowej kopii ich występu, która została nagrana w marcu. Póki co wszyscy pozostają na kwarantannie, a Rafał komentuje sytuację w następujący sposób:

W naszej ekipie jeden z testów był pozytywny. To nie jest ekipa bezpośrednio występująca na scenie, natomiast chciałbym, żebyście wiedzieli, jaka jest sytuacja. Musieliśmy zostać poddani samoizolacji, najbliższe kilka dni będziemy spędzać w pokojach. Czekamy na wyniki testów, My mieliśmy te testy negatywne, ja czuję się świetnie, tancerze czują się świetnie, nawet osoba zarażona czuje się bardzo dobrze. Bezpieczeństwo jest najważniejsze. Trudno, czasami trzeba zrozumieć to, co jest poza naszymi możliwościami.

Sprawdź także: Katy Perry łączy siły z Pikachu

Izolacja uniemożliwia polskiej ekipie przygotowywanie się do występu, a jak wiemy – pierwsze próby pokazały, że jest jeszcze dużo do dopracowania. Rafał jest jednak dobrej myśli.

Jesteśmy przygotowani, żeby wystąpić. Nie będę mógł, niestety, uczestniczyć w ceremonii otwarcia i we wspaniałej imprezie, na którą czekałem i liczyłem. Ale podobno będzie jakaś możliwość połączenia się ze mną, więc bądźcie czujni. Wysyłajcie dobrą energię. Pozdrowienia z Rotterdamu – zaapelował do fanów Rafał.

Polecane

Share This