Måneskin mają dość samotności – sprawdź nowy singiel Włochów

Måneskin wydali nowy singiel, zatytułowany „The Loneliest”


2022.10.09

opublikował:

Måneskin mają dość samotności – sprawdź nowy singiel Włochów

Numer jest ukoronowaniem fenomenalnego lata, w którym zespół odwiedził festiwale na całym świecie oraz wystąpił na Global Citizen, MTV VMA Awards i nie tylko. „The Loneliest” to oda do klasycznych oldschoolowych ballad rockowych.

– Jesteśmy tak podekscytowani, że wszyscy w końcu usłyszycie „The Loneliest”. To osobista piosenka, która wiele dla mnie znaczy, ale mam nadzieję, że wszyscy utożsamicie się z nią na własny sposób. Wczoraj wieczorem daliśmy mały koncert-niespodziankę w Londynie i po raz pierwszy mogliśmy zagrać ją na żywo — wasza reakcja była dla nas bezcenna. Mamy za sobą pracowity rok koncertowania po całym świecie, spotykamy fanów na koncertach i festiwalach, od Japonii po Amerykę, Europę i nie tylko. Nie możemy się doczekać, aby kontynuować trasę i dać wam jeszcze więcej muzyki w 2023 roku – mówi Damiano.

Przebojowy singiel „Supermodel” Måneskin przekroczył ostatnio ponad 170 milionów odsłuchów na całym świecie, stał się #1 na liście przebojów Billboardu. Przez wiele tygodni zajmował 1. miejsce w radiu alternatywnym w USA, czyniąc Måneskin jedynym artystą, który osiągnął w nim 1. miejsce z dwiema piosenkami w danym roku. Grupa zdobyła także tegoroczną nagrodę Billboard Music Award za Najlepszą Rockową Piosenkę oraz nagrodę iHeartRadio Music Award dla Najlepszego Nowego Alternatywnego Artysty.

Fenomenalne lato Måneskin trwa. Do tej pory w 2022 roku zespół dał już wyjątkowe występy na Lollapaloozie dla ponad 65 tys. fanów czy w historycznym włoskim Circo Massimo, gdzie zebrało się 70 tys. fanów. Występował też na Rock in Rio, Pinkpop, Rock am Ring, Summer Sonic i wielu innych festiwalach. Triumfował na tegorocznej gali MTV VMA, wykonując przebój „Supermodel”. Występ okazał się aż za gorący dla telewizji na żywo! Artyści z dumą zabrali do domu nagrodę VMA za Najlepszy Teledysk Alternatywny – pierwszą w historii nagrodę VMA dla włoskiego artysty.

Måneskin otworzy światową trasę „LOUD KIDS TOUR” 31 października wyprzedanym koncertem w Seattle. Trasa liczy ponad 60 koncertów, sprzedano już 500 tysięcy biletów. Jej europejska część rozpocznie się w 2023 roku. 12 maja Måneskin wystąpi dla polskich fanów na Torwarze (koncert jest wyprzedany).

Polecane

Share This