Nergal komentuje wyrok w swojej sprawie: „Czekajcie, a zobaczycie”


2021.02.17

opublikował:

Nergal komentuje wyrok w swojej sprawie: „Czekajcie, a zobaczycie”

fot. Karol Makurat / tarakum.pl

„Nergal” skazany na 15.000 zł grzywny i 3.453 zł kosztów za obrazę uczuć relig. przez znieważenie obrazu NMP – publikując zdjęcia zniszczonego obrazu nadepniętego obutą nogą – tweet o takiej treści opublikował wczoraj mecenas Jerzy Kwaśniewski, prezes Ordo Iuris, którego przedstawiciele złożyli zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez lidera Behemoth. Nie jest to koniec sprawy związanej ze zdjęciem opublikowanym przez Nergala w 2019 roku, ponieważ forma wyroku nakazowego otwiera drogę do dalszego postępowania.

Wyrok nakazowy polega na tym, że sąd widzi akta i stwierdza, iż bez przeprowadzania rozprawy może wydać wyrok nakazowy. Sprzeciw od wyroku nakazowego którejkolwiek ze stron kasuje to rozstrzygnięcie i sprawa trafia na tryb postępowania – komentuje prawnik muzyka Jacek Potulski.

Sprawdź także: Ozzy Osbourne i Post Malone we wspólnym klipie

Sam Nergal proszony o komentarz na gorąco nie chciał odnieść się do sprawy. Zrobił to natomiast nieco później w mediach społecznościowych.

– Czy dam przyzwolenie na to, by przesądy i fundamentalistyczne dogmaty wykorzystały ten i każdy inny przypadek tej samej natury? K***a nie! Czekajcie, a zobaczycie. ****. *** – napisał artysta. Nergal i jego prawnicy nie zgadzają się z wyrokiem nakazowym i zgłosili wobec niego sprzeciw. Będziemy informować o dalszym rozwoju wydarzeń.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Adam Nergal Darski (@nergal69)

Sąd zajął się sprawą z 2019 roku na początku lutego. Przy okazji rozpoczęcia procesu prokurator Aleksandra Skrzyniarz komentowała:

– Adam D. oskarżony jest o to, że w dniu 25 września 2019 r., działając za pośrednictwem sieci Internet, znieważył publicznie przedmiot chrześcijańskiej czci religijnej w postaci osoby Matki Boskiej, w ten sposób, że na portalu społecznościowym Facebook, na oficjalnym profilu, umieścił zdjęcie prezentujące zniszczony obraz przedstawiający wizerunek Matki Boskiej z umieszczonym w miejscu twarzy wskazanej postaci obutej nogi, które to zdjęcie opisał „on the set”, co w tłumaczeniu oznacza „na planie”, czym obraził uczucia religijne czterech osób.

OBSERWUJ NAS NA FACEBOOKU

Polecane


Share This