PRO8L3M z klipem do kawałka ze Szpakiem i Kazem Bałagane

Pokolenie graczy będzie usatysfakcjonowane


2021.04.12

opublikował:

PRO8L3M z klipem do kawałka ze Szpakiem i Kazem Bałagane

Foto: P. Pytel

Utwór „GeForce”, w którym ze zwrotkami goszczą Kaz Bałagane i Szpaku nie mógł nie doczekać się adekwatnego obrazka. Szalony, trapowy hołd dla pokolenia wychowanego na grach komputerowych, które nie jedną dobę spędziło bez odrywania się od konsoli ilustruje równie nieposkromiony wizualnie klip będący połączeniem animacji 3D i footage z archiwalnych gier video.

SPRAWDŹ TAKŻE: Steez w znakomity sposób komentuje wpis prezydenta na temat Krzysztofa Krawczyka

Pokolenie graczy będzie usatysfakcjonowane. Klip do „GeForce” to podobnie jak sam numer PRO8L3M z udziałem raperów Kaz Bałagane i Szpaku szalona jazda bez trzymanki i podróż przez inspirowane kultowymi grami motywy. Znajdziemy tu autorskie animacje 3D stworzone przez studio Muzzle – Michała Niedopytalskiego, będącego autorem całego klipu oraz znane i mniej znane motywy z gier, które na rynek wchodziły plus-minus dwie dekady temu, a także bardziej archiwalne i współczesne pozycje. „GeForce” to rzecz o kulturze gier, która wyrosła na naszych oczach, jej pokoleniowym znaczeniu, nowym przemyśle, w którym wszystko rozwija się z prędkością światła, a tytułowe karty graficzne mają większy popyt niż podaż zasilając kolejne etapy naszego cyber-rozwoju, jak chociażby rynek kryptowalut. Gry to nie zabawa dla dzieciaków – to nowa gałąź życia i biznesu, z którą co najmniej wypada się nam wszystkim oswoić i mieć dla niej szacunek.

SPRAWDŹ TAKŻE: „Fight Club” zostawia z kilkoma świetnymi numerami, prezentuje jakość i udowadnia, że PRO8L3M nie umie odczepić się od siebie – Marcin Flint recenzuje nowy album Steeza i Oskara

Fight Club” to przełomowe dla zespołu wydawnictwo, na którym duet całkowicie zmienia dotychczasową formułę solowego rapu Oskara i konsekwentnej, samowystarczalnej produkcji muzycznej Steeza. Na tej płycie nie ma zasad. „Fight Club” to mieszanka wybuchowa. Są tu numery każdej maści. Uliczne, bujające, trueschool’owe, reggeaton’owe, szalone i trapowe, drillowe, dramatyczne, przebojowe ale także rapowe ballady. Liczba gości, albumu „Fight Club” imponuje. To przekrój najciekawszych artystów sceny – od muzyki rozrywkowej, przez alternatywę po mocne osobowości i największe indywidualności sceny rapowej, w zaskakujących połączeniach. Dawid Podsiadło, Pezet, Brodka, Kaz Bałagane, Sokół, Vito Bambino, Paluch, Szpaku, Młody Dron, Wilku, Ero, Kukon, CatchUp – to wokaliści, wokalistki i raperzy odpowiedzialni zarówno za zwrotki, jak i refreny. Grono producentów, których zespół zaprosił do muzycznej kolaboracji w warstwie brzmieniowej to: Duit, The Returners, Szamz, Luxon, a także turntablista DJ Ben. Takie zestawienie nie mogło zaowocować niczym innym niż najbardziej eksperymentalną dotychczas na wszystkich płaszczyznach płytą PRO8L3M-u.

SPRAWDŹ TAKŻE: Mata i PRO8L3M z sukcesami na skalę międzynarodową

W lutym PRO8L3M miał w planie zaprezentować „Block Party Mixtape” – wydawnictwo będące ukłonem w stronę fanów, którym pandemia SARS-CoV-2 uniemożliwiła odwiedzenie serii zainicjowanych przez zespół koncertów pod szyldem Block Party w minionym roku. Od początku swoich założeń miał być pierwszym w dyskografii zespołu projektem, w którym większy udział będą mieli goście – zarówno uczestnicy trasy festiwalowej, jak i artyści, z którymi współpraca stanowi zupełne zaskoczenie. W trakcie pracy nad materiałem koncepcja ewoluowała na tyle, że zespół zdecydował się rozszerzyć projekt do formuły albumowej i przesunąć datę premiery. Dla fanów, którzy bilety na trasę koncertową Block Party wymienili na preorder nowego wydawnictwa, zespół przygotował wyjątkową, limitowaną edycję oraz zestaw elementów, który ma na celu wynagrodzić brak wydarzenia koncertowego. Edycja dla posiadaczy biletów na Block Party będzie zawierała aż cztery ekskluzywne utwory, które nie będą dostępne w regularnej wersji. Fani, którzy zamówili niezależnie preorder wydawnictwa, mogą spodziewać się z kolei trzech specjalnych utworów.

Polecane

Share This