Trzy razy lepszy Young Multi?


2018.08.12

opublikował:

Trzy razy lepszy Young Multi?

foto: kadr z wideo

Choć „Nowa fala”, debiutancka płyta Young Multiego, nie zebrała pochlebnych ocen, nie odbiło się to negatywnie na wyniku komercyjnym. Wydany na początku grudnia 2017 album znalazł się na 16. pozycji na liście najchętniej kupowanych płyt w Polsce w całym ubiegłym roku. Multi wyprzedził m.in. „Szprycer” Taco Hemingwaya, „Polon” Białasa i Lanka czy „Skrrrt” TDF-a i Sir Micha.

Dawid Bartkowski recenzując płytę rapera, pisał na naszych łamach: – W opozycji do wszystkich smutnych nie mających nic z życia i nawijających prosto z serca MC’s, hobbystycznie rapuje sobie pewien youtuber. Taki, który niby wie, co jest grane w tej branży, ale jeszcze nie potrafi tego wykorzystać. Jeszcze, bo lepsze rzeczy zwiastuje już wolnostylowy “2018 Freestyle”. Niby wszystko w porządku z tym nadmiernym przepychem, ale ile można kupować takie treści będąc dorosłym? Najlepiej w ogóle, jednak cieszyć powinno, że Multi drugim Gimpsonem nie będzie, więc trójkowe płyty są jak najbardziej w jego zasięgu. To też jakiś sukces, a warto sobie przypomnieć, że komiczny lata temu Gucci Mane, robiący swego czasu za kuchennego poetę oderwanego od crackowego palnika, skończył całkiem przyzwoicie.

Jeżeli jesteś fanem „Trapu I”, to będziesz fanem „Trapu II”

Być może po premierze drugiego albumu Multiego recenzje będą bardziej przychylne. Póki co artysta zapowiada, że prace nad płytą dobiegają końca i obiecuje, że tym razem wszystko zrobi lepiej, mając na myśli zarówno krążek jak i koncerty. – Następna trasa będzie trzy razy lepsza. Trzy razy lepiej zrobiona. Trzy razy lepsze koszulki na merchu, trzy razy lepszy ja – zapowiada na Instastory Multi.

Na nowej płycie artysty znajdzie się m.in. kontynuacja numeru „Trap” z „Nowej fali”. – Jeżeli jesteś fanem „Trapu I”, to będziesz fanem „Trapu II” – zapewnia Multi.

Kilka tygodni temu podczas koncertu we Wrocławiu artysta mówił: – Wydaje mi się, że znalazłem mój drugi dom którym jest scena. Chciałbym, żeby to wszystko co robię było dla was motywacją i żebyście uwierzyli w siebie. Pamiętacie mój pierwszy koncert w Katowicach jak każdy mówił, że jak zrobię ograniczenie wiekowe to nikt nie przyjdzie? Mylili się. Z tą trasą było to samo – znów się mylili. To wszystko to dopiero początek, nowa trasa, nowa płyta i nowe hity. Niedługo znów zobaczymy się na koncertach.

Polecane

Share This