Rolling Stones – Warszawa 67


2012.09.27

opublikował:

Rolling Stones – Warszawa 67

W pierwszych dniach października w księgarniach pojawi się książka „Rolling Stones – Warszawa 67”, dokumentująca trzęsienie ziemi jakie miało miejsce 13.04.1967 roku.

Tego dnia, w Warszawie odbyły się dwa koncerty zespołu The Rolling Stones, wówczas obok Beatlesów najpopularniejszej grupy świata. O skali wydarzenia świadczy fakt, że znawcy dzielą dzieje polskiej muzyki rozrywkowej i naszej obyczajowości na „przed” i „po” tych koncertach. Inni przyrównują je do lądowania UFO niemal w centrum szaroburej komuny.

Koncerty te obrosły w liczne legendy i zagadki, które w książce znajdują swoje rozwiązanie.

„Rolling Stones – Warszawa 67” to autorska opowieść Marcina Jacobsona składająca się z relacji kilkudziesięciu prominentów, dziennikarzy, muzyków i zwykłych ludzi „z ulicy”, którym udało się dostać do Sali Kongresowej – m.in. Andrzej Olechowski, Wojciech Mann, Zbigniew Namysłowski, Maria Szabłowska, Paweł Brodowski, Ryszard Poznakowski, Maria Szabłowska, Wojciech Gąssowski – wzbogacona o ówczesne komentarze i recenzje prasowe.

To również wspaniały album fotograficzny, na który złożyło się ponad sto, przeważnie nie publikowanych, zdjęć: Stanisława Dąbrowieckiego, Leszka Fidusiewicza, Marka Karewicza, Janusza Klejnego, Cezarego Langdy i Jarosława Tarania. Książkę tę czyta jak dobrą powieść, a ogląda jak album rodzinny.

Wydawca przygotował specjalną, numerowaną edycję dla kolekcjonerów zawierającą dodatkowo: wersję angielską wszystkich tekstów, reprint oryginalnego afisza oraz osiem czarno-białych reprodukcji fotograficznych, a wszystko to zapakowane w eleganckie pudełko.

Wersja standard

format: 238 x270 mm

oprawa: twarda

obwoluta: kreda mat, folia 150 g/m2

objętość: 104 stron

język: polski

fotografie czarno-białe: 105 17

cena detaliczna: 89,- PLN

Edycja specjalna (500 egz.)

pudełko z tłoczonym tytułem i numerem.

format 248 x 280 x 22 mm

album angielskie tłumaczenie tekstu

reprodukcja afisza (795 x 270 mm)

8 czarno-białych zdjęć (200 x 200 mm) w czarnej kopercie

cena detaliczna: 199,- PLN

Polecane

Share This