Sir Michu w Wielkie Joł


2009.10.16

opublikował:

Sir Michu w Wielkie Joł

Kompozytor, trębacz, klawiszowiec, realizator dźwięku … po prostu Sir Michu.

Rocznik 1982. Urodził się w Iławie. Jest absolwentem szkoły muzycznej w klasie fortepianu i trąbki. Po ukończeniu liceum przeniósł się na studia do Trójmiasta. Początkowo tworzył do tzw. Szuflady i grał na basie w rock&rollowym składzie Psychiczny Rynsztok.

Jego pierwszy skład HipHopowy to Skrzyp/Sir Michu, w którym około 2003 roku nagrał kilka numerów we współpracy z formacją Rymoplastykon. Niedługo później trafił do studia Piotra Prońko w Gdyni, gdzie miał okazję uczestniczyć przy paru projektach tam nagrywanych i popracować na profesjonalnym, zawodowym sprzęcie, między innymi wielko-formatowa konsoleta SSL.

W 2005 roku nawiązał współpracę z Numerem Raz i trójmiejską ekipą D.O.D. Dla Numera Raz wyprodukował kilka utworów na nowa płytę, a w Trójmieście rozpoczął z Tomasiną projekt o nazwie Funkloopy. Równolegle do tych projektów nagrywał z wrocławską wokalistka Byanca i raperem z Detroit E Tunerem. Utwór Stay pojawił się na jubileuszowym 50-tym wydaniu Magazynu Hip Hop.

W 2008 roku przeprowadził się do Warszawy i rozpoczął pracę jako realizator dźwięku w Orange Sport TV. Ponadto bierze aktywny udział w projektach powstających w LWW Studio. Uczestniczył w powstawianiu solowej płyty Tetrisa, PabloPavo (Vavamuffin), Numer Raz. Gdy poznał Marikę, trafił do jej zespołu jako klawiszowiec i trębacz.

Rok 2009 zaczyna się dla Sir Micha od wyprodukowania dwóch znakomitych kompozycji na płytę Warszafski Deszcz „Powrócifszy…”. Później miks całego materiału Numer Raz „Ludzie Maszyny Słowa” oraz wspólna praca z Tede przy płycie „Note2”.

Polecane

Share This